Aj vy si neustále robíte srandu z partnera a nohy ste si oholili naposledy v auguste? Podľa portálu bustle zlozvyky, ktoré nevedomky robíme, môžu vážne ohroziť náš vzťah.

Povedzme si to na rovinu. Je úplne normálne, že v spoločnej domácnosti s partnerom sa nepohybujeme v krátkej sukni a lodičkách. To pokojne prenecháme hrdinkám mexických telenoviel, ktoré majú na sebe dokonalý mejkap pre istotu aj večer v posteli. Urobiť si pohodlie s partnerom je fajn. Avšak žiadna žena by sa nemala zmeniť na drevorubača, ktorý sa prestane o seba starať, začne nadávať a vydávať divné zvuky zo všetkých telesných otvorov. To samozrejme platí aj opačne. A že to môže naozaj zničiť vzťah, na to môžte zobrať jed.

„Keď som ju spoznal, bola krehká a citlivá. Po svadbe sa však o seba úplne prestala starať. Celé dni chodí vo vyťahaných teplákoch, sprchuje sa v stredu a v sobotu a jej slovník by jej mohol závidieť aj kočiš,“ sťažuje sa Emil. Nie je sám, komu sa partnerka zmenila ako mávnutím čarovného prútika. Psychológovia vravia, že je to bežný jav. Toto je zoznam desiatich najčastejších zlozvykov, ktoré fungujú na partnera ako repelent. A to aj napriek tomu, že vás skutočne miluje.

#1 Sústavné posmešky

Robiť si zo seba raz za čas srandu má niečo do seba. Ale ak partnera ponižujete pred okolím, neberiete ho vážne a stáva sa vaším jediným terčom posmeškov, prestane sa pri vás cítiť bezpečne. Preto treba ubrať plyn, všetkého predsa veľa škodí.

zdroj: Photo by Ana Francisconi on Unsplash.com

#2 Prestanete sa o seba starať

V prom rade tým trpí telesná hygiena. Možno vám príde zbytočné holenie, umývanie vlasov či ďalšia séria otravných kozmetických procedúr, ktorým sa nevyhne nikto. Ale partner vašu snahu páčiť sa mu určite ocení. Preto sa neodporúča robiť presný opak. Tak bude mať pocit, že vám na ňom absolútne prestalo záležať.

#3 Šteklenie

Veríme, že to myslíte zo srandy. Ale ak partner musí byť ostražitý vždy, keď sa k nemu priblížite, nie je mu čo závidieť. Aj on sa potrebuje doma uvoľniť. Nerobte mu preto zbytočný stres.

#4 Dominancia

Musíte mať v diskusii vždy posledné slovo? Rozkazujete? Vzťah by mal byť o rovnováhe a aj partner má právo na opačný názor. Nesnažte sa za každú cenu mať navrch. Vo vzťahu by súperenie nemalo mať žiadne miesto.

zdroj: Photo by Pablo Merchán Montes on Unsplash.com

#5 Neslušnosť

Tento bod nemusíme nijako rozoberať. Veríme, že každý z vás si pod týmto pojmom predstaví celú škálu nevhodného správania. Preto stojí za to mať základy slušného správania na zreteli aj v spoločnej domácnosti.

#6 Ach, ten telefón

Ak priveľa času trávite na telefóne, určite s tým svojho partnera priveľmi nepotešíte. Skúste ho raz za čas vypnúť a porozprávať sa bez toho, aby ste mali oči zapichnuté v mobile.

#7 Chrápanie a iné pazvuky

Kto natoľko miluje svojho partnera, že by každý noc na „oltár lásky“ pokladal svoj drahocenný spánok? Ak vás náhodou trápi tento ošemetný problém, skúste vyhľadať odborníka.

zdroj: Photo by Toa Heftiba on Unsplash.com

#8 Lakomosť

Spoločné bývanie a partnerstvo si vyžadujú aj určité finančné záväzky. Preto nie je fér, ak len jeden ťahá spoločnú domácnosť, zatiaľ čo druhý neprispeje ani centom. Lakomosť nie je tou najlepšou vlastnosťou pre fungujúce partnerstvo.

#9 Neporiadok

Každého dokáže vytočiť, ak za svojím partnerom nachádza všade ponožky, použité vreckovky či špinavý riad. Ak aj nemáte pozitívny vzťah k upratovaniu, uložiť si svoje veci by vám nemalo robiť až také problémy.

#10 Nezodpovednosť

Nedodržíte absolútne nič a máte na všetko výhovorky? V tom prípade sa na vás váš partner nemôže v ničom spoľahnúť. Mali by ste si preto vstúpiť do svedomia. Čím skôr, tým lepšie, pretože raz môže byť už úplne neskoro.

Veríme, že vás sa väčšina týchto zlozvykov netýka. A ak náhodou, majte na zreteli, že na zmenu naozaj nie je nikdy neskoro.

zdroj: bustle

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.