Vraví sa, že inteligentní ľudia málokedy nájdu dokonalé šťastie. Pravdepodobne im v tom bráni aj týchto 10 “zlozvykov”.
Je pravdou, že inteligentní ľudia toho musia jednoducho riešiť viac. Nad všetkým niekedy až priveľmi premýšľajú, čo však občas môže byť na škodu. To je však daň, ktorú si pýta ich inteligencia. Rovnako nepríjemných môže byť aj nasledovných 10 “zlozvykov”, s ktorými musí inteligentný človek bojovať každý jeden deň. Nájdete sa v nich aj vy?
#1 Vo vzťahu niekedy môže byť za toho “precitliveného”. Aj keď vám to niekedy môže spôsobiť nepríjemnosti, je to len preto, že sa svojim emóciám nebránite, nepotláčate ich a dokážete ich dať najavo. Inak povedané, vo väčšine prípadov máte srdce na dlani.#2 Veľmi veľa inteligentných ľudí “trpí” workoholizmom. Keď sa do svojej práce zamilujete a nájdete v nej svoju vášeň, ste jej ochotní venovať aj všetok svoj voľný čas. Viete totiž, čo od života chcete a tvrdej práce, ktorá si vyžaduje veľa obety sa nebojíte. Ak to niektorí ľudia nazývajú “posadnutosťou”, v tom prípade ste na túto nálepku hrdí.
zdroj: pexels.com
#3 Ľudia vás veľakrát označujú za samotára, čudáka, outsidera a podobne. Vy však len nevenujete čas tomu, na čom vám nezáleží. V dnešnom svete dokáže len málokto pochopiť, prečo dáte prednosť dobrej knihe či nejakému online kurzu pred piatkovou návštevou baru.

#4 Ľudia vás niekedy považujú za drzých. Vy ste však len úprimní. Problémom je, že nie každý chce počuť pravdu.

#5 Svoj život máte podrobne naplánovaný. Viete, kam smerujete, viete, čo chcete a viete, kedy to chcete. Čo je však najdôležitejšie je to, že viete aj to, ako to dosiahnete. Ľudia vám veľakrát hovoria, aby ste spomalili. Kto má však na spomalenie čas?

#6 Zúčastňujete sa len tých spoločenských udalostí a stretnutí, o ktoré máte záujem. Veľakrát preto upadnete do nemilosti niektorých ľudí, no výčitky svedomia vás za to rozhodne nezožierajú. Máte predsa na práci oveľa dôležitejšie veci.

zdroj: pexels.com

#7 Hrozí vám však to, že časom upadnete do rutiny. Viete, že rutina je skvelým prostriedkom, ktorý vám pomáha dosiahnuť úspech, no všetkého veľa škodí.

#8 Nemáte veľa priateľov, no pravdou je, že ďalších si ani nehľadáte. Uprednostňujete skutočné vzťahy pred tými povrchnými.

#9 Keď sa zamilujete, milujete celým svojím srdcom. Niekedy možno až príliš, čo môže vášho nového partnera vyľakať, ak nie je na vážny vzťah pripravený.

#10 Úprimne – niektorí ľudia vás naozaj iritujú. Irituje vás ich falošnosť, ich predstieranie inteligencie či predstieranie úspechu. Vy sa však pretvarovať nedokážete a ak vás to má ochrániť pred ich spoločnosťou, radšej budete označovaní za “nespoločenských”.

zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.