Viem, že ženy zvyknú v prítomnosti muža, ktorý sa im páči, niekedy stratiť rozum. Hormóny v nás dokážu narobiť poriadnu šarapatu. No existujú isté znamenia, ktoré by sme si mali na prvom rande s novým chlapom všímať, a ktoré nám toho o ňom prezradia veľa.

 1. Ako reaguje na tvoje otázky? – zvedavosť je prirodzená. Pokiaľ sa nepýtaš nijaké nevhodné veci ohľadom jeho súkromia (ktoré by som na prvé rande určite neťahala) je dôležité všimnúť si ako reaguje na tebou položenú otázku. Počúva ťa a snaží sa ti odpovedať, alebo ťa veľmi nevníma a nepovažuje to za dôležité?
 2. Aké má spôsoby – niektorí muži majú galantnosť v sebe. Iného zaujíma v prvom rade on sám. Jeho spôsoby dokážu odhaliť jemné gestá- ako to, či ti odsunie stoličku alebo ponúkne pomoc s obliekaním kabátu.
 3. Ako sa správa k obsluhe –to, že sa bude snažiť byť k tebe milý je hádam samozrejmosťou. Na začiatku sa nám každý snaží ukázať z tej lepšej stránky. No oveľa viac ti napovie spôsob, akým sa správa k obsluhe.
  zdroj: pexels.com
 4. Dokáže ti venovať 100% pozornosť? – väčšina z nás je online skoro stále. Nechávame si zapnuté dáta v prípade, ak by náš niekto potreboval. No rande (a nie len to prvé) by mal byť čas vymedzený len pre vás dvoch. Čiže žiadne scrollovanie instagramu, či odpisovanie na správy sem nepatrí.
 5. Aký má pohľad na svet – pokús sa zistiť aký má postoj k životu. Je to ten typ človeka, ktorý sa snaží pozerať na veci pozitívne? Alebo si vo všetkom dokáže nájsť nejaké nevýhody. Postoj k životu ti napovie veľa o tom, aké správanie od neho môžeš v budúcnosti očakávať. A je len na tebe, čo ti vyhovuje a k čomu sa sama prikláňaš.
 6. Sedí ti jeho humor? – taktiež ďalší dôležitý bod. Prídu ti jeho vtipy naozaj vtipné alebo skôr trápne? Netreba zabúdať na to, že človek, s ktorým máme tvoriť pár by nás mal vedieť rozosmiať.
  zdroj: pexels.com
 7. Záleží mu na tom, ako sa dostaneš domov? –a čo koniec vášho stretnutia? Zaujíma ho ako sa dostaneš domov? Ponúkne ti odprevadenie? Je samozrejmé, že si zvyknutá a vieš sa dostaviť domov aj sama, no aj takáto „drobnosť“ dokáže prezradiť, či mu na tebe záleží.
 8. Ako dokáže konverzovať? – je váš rozhovor vyrovnaný? Alebo sa musíš snažiť neustále klásť nejaké otázky len aby nenastalo trápne ticho. Všímaj si, či dokáže viesť konverzáciu a aké témy vyberá.
 9. Je dochvíľny? – meškať môže z času na čas každý. No na prvé rande, by sme mali doraziť včas. Prezrádza to o ňom napríklad aj to, aký je zodpovedný.
 10. Ako sa pri ňom cítiš. – posledný no zároveň hádam najdôležitejší bod tohto zoznamu. Odpovedz si úprimne, ako sa pri ňom cítiš? Dokážeš sa uvoľniť, alebo máš neustále pocit, že sa potrebuješ ovládať a nemôžeš prejaviť, kto v skutočnosti si?

Plus na záver: Ako ti s ním ubehne čas? Hovorí sa, že ak je nám naozaj dobre, tak ho úplne zabúdame vnímať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.