My ženy sme zvláštne tvory. Každá máme svoje svetlé stránky, no každá máme aj svoje mínusy. Aj napriek tomu sa niektoré z nás často podhodnocujú, alebo naopak nadhodnocujú. Nie je dobré mať príliš vysoké očakávania, rovnako tak by sme ich ale nemali mať prinízke. Rovnováha je základ. A to vo všetkom. Preto ti prinášam 10 vecí, ktoré by si mala očakávať od muža, s ktorým randíš:

 1. Očakávaj, že sa ti dokáže ozvať. Samozrejme nemôžeš visieť na telefóne a hypnotizovať displej čakajúc kedy sa rozsvieti. Máš svoj program a povinnosti rovnako ako aj on. No každý má raz do dňa čas na to, aby sa opýtal aký si mala deň. Minimálne vtedy, ak sa naozaj zaujíma.
 2. Nechaj váš vzťah plynúť prirodzene, ale smerom dopredu. Áno, je prirodzené očakávať nejaké napredovanie. Avšak to býva u každého individuálne. Žijeme v dobe kedy chceme mať vo všetkom jasno. Buď ma chceš, alebo nie. Sme netrpezlivá generácia, ktorá chce všetko a chce to hneď. Prirodzený vývin vzťahu však trvá dlhšie ako len pár dní.
 3. Očakávaj, že ťa bude chcieť chrániť. No možno nie tým klasickým spôsobom, ktoré vídame v starých filmoch. Pokojne však môžeš čakať, že nebude chcieť aby si zmokla na daždi, alebo išla domov tmavou uličkou sama. Bude ťa chcieť odprevadiť a zaistiť aby si bola v bezpečí.
 4. Maj svoje štandardy, ale neporovnávaj ho s ľuďmi z tvojej minulosti. Postupne keď dospievaš, uvedomuješ si, čo si schopná tolerovať a čo nie. Čo si na ostatných ceníš, a čo ti naopak nevyhovuje. A to je dobré. Maj predstavu o tom, čo chceš, no nesnaž sa ho prirovnávať k tvojim bývalým.
 5. Môžeš čakať, že ti otvorí dvere alebo zloží kabát. Je to veľmi milé gesto, ktoré ťa len usvedčí v tom, že mu naozaj záleží aby si sa cítila v pohode. Zároveň ti dáva nepriamo na javo, že si ťa váži ako ženu a rešpektuje ťa.
  zdroj: unsplash.com
 6. Čakaj, že dodrží vaše spoločné plány. Toto je celkom zásadný bod, pretože nikdy nie je dobrým znamením, keď dotyčný mení plány na poslednú chvíľu. A čo je ešte horšie, ak na nich jednoducho zabudne. Dobre, aby som nebola úplne prísna, stať sa to môže každému, a niektoré dôvody to ospravedlňujú. Ale pokiaľ sa to opakuje pravidelne, nie je to niečo čoho by som sa držala.
 7. Očakávaj, že ťa vypočuje. Každá máme také dni, kedy sa potrebujeme vyrozprávať. A isté veci nám nestačí povedať kamarátke. Môžeš čakať a malo by to byť samozrejmosťou, že človek, s ktorým randíš ťa skutočne vypočuje a dokáže viesť normálny rozhovor. Rovnováha musí byť a tak mu nechaj priestor aj na jeho „reč“.
 8. Môžeš čakať, že ťa bude chcieť predstaviť kamarátom. No nikdy ich nekritizuj. Minimálne nie pred ním. Sú to ľudia, ktorých si on váži a s určitého dôvodu ich má vo svojom kruhu najbližších. Rešpektuj to a buď rada, že sa rozhodol predstaviť ťa.
 9. Očakávaj, že ťa bude chcieť milo prekvapiť. Ale to isté mu ponúkni aj ty. Keď sa o niekoho zaujímame, chceme ho potešiť. A čo je lepšie ako mu pripraviť nejaké milé prekvapenie?
 10. Urobte si na seba čas. Ale nerob ho stredom tvojho vesmíru. Je prirodzené, že si budeš vedieť poposúvať nejaké povinnosti pre to, aby si mohla byť s ním. Samozrejme vtedy, pokiaľ je to ochotný urobiť aj on. No nezvykni sa obetovať a neustále prispôsobovať, pretože on jednoducho nemá čas. Takto by to byť naozaj nemalo.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.