čo vyskúšať v živote

Ako sa hovorí, človek by si mal užívať vtedy, keď je mladý. Neskôr prídu povinnosti a záväzky, ktoré sú na celý život. Pokiaľ si chceš svoje mladé roky užiť, nemala by si zabudnúť urobiť tieto veci.

Spísali sme pre teba zoznam činností, ktoré by si mala stihnúť ešte v čase, kedy máš dvadsať. Zabavíš sa, zistíš, o čom je život a čo vlastne chceš. Už nikdy sa ti tieto časy nevrátia, preto by si sa mala do toho pustiť naplno.

Čo vyskúšať aspoň raz za život?

1. Aspoň raz sa zamilovať do nesprávneho muža. Zistíš, čo od vzťahu očakávaš a nabudúce budeš hľadať presne to.

2. Ísť na dovolenku s kamarátkami. Mala by si vyraziť na babskú jazdu s najlepšími priateľkami. Možno ste teraz všetky single a nič vám v tom nebráni, no v tridsiatke to tak nemusí byť.

3. Vyskúšať zmenu účesu. Či už ide o strih alebo farbu, mala by si ísť do toho. Keď to nevyskúšaš teraz, tak keď budeš staršia to už neurobíš vôbec.

4. Aspoň raz prekonať svoje hranice. Nech už ide o čokoľvek, v tomto veku by si mala zdolať najväčšiu výzvu z tvojho „to do listu“.

5. Osamostatniť sa od rodičov. Možno si bola na internáte, kým si študovala, no to nie je to isté, ako keď sa odsťahuješ nastálo. Do tridsiatky by si to mala stihnúť.

6. Vyskúšať jeden adrenalínový zážitok. Či už si vyberieš zoskok s padákom, bungee jumping, kráčať cez ferraty alebo sa potápať s morskými živočíchmi. Budeš mať spomienku na celý život.

7. Mať dosť odvahy na to, aby si odišla z nešťastného vzťahu, pokiaľ v takom si. Ak budeš rozchod odkladať, nikdy to nedopadne dobre.

8. Naučiť sa šetriť peniaze. Jedna z najlepších vecí v živote je to, keď vie byť žena samostatná. Čím skôr sa to naučíš, tým skôr budeš v živote pociťovať slobodu.

9. Mať letnú lásku. Plnú vášní, chémie, príťažlivosti a dobrodružných zážitkov. Neskôr príde tá pravá láska, ktorá nebude divoká, no dovtedy by si ju mala zažiť.

10. Splniť si svoj najbláznivejší sen. Nech už ide o čokoľvek – cestovať po Európe, začať podnikať, vyštudovať dve vysoké školy, odísť pracovať do zahraničia, kúpiť si dom alebo vlastný byt a tak ďalej, mala by si sa do toho pustiť. Nikdy nebudeš mať viac energie, než v dvadsiatke.

Už vieš, čo vyskúšať aspoň raz za život. Aj keď už možno nemáš dvadsať, nenechaj sa odradiť. Ak ale chceš prežiť naplno nielen tieto roky, no aj celý život, nájdi svoje vnútorné šťastie. V našom nedávnom článku sme ti odhalili 15 vecí, ktoré ti bránia v tom, aby si to konečne dosiahla a viedla spokojný život. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife