Týka sa to aj teba?

Ony sú XX a oni zas XY. Len pre istotu, hovoríme o chromozómoch. Ženy a muži – odlišujú sa už od svojho počatia, no napriek tomu dokážu spolu (ako-tak) existovať a zachovávať rod. Hoci je každý človek iný, je veľmi pravdepodobné, že nasledujúcich 10 bodíkov má rada každá žena, zatiaľ čo muži ich nemôžu vystáť.

1. Fantazírovanie

Ženy milujú, keď sa môžu zasnívať a vo svojich predstavách vidieť veci tak, ako by mohli byť. Bájne príbehy ala Rosamunde Pilcherová niekedy hraničia s motívmi J. K. Rowling. Teda, sú to neuskutočniteľné, vyšperkované predstavy, ktoré tešia ich srdiečka.

Niekedy natoľko, že naozaj očakávajú, že sa to stane, a keď sa tak nestane, nič iné nie je dosť dobré. Muži sú to realistickejšie pohlavie, a preto pre ženské fantazírovanie nemajú zväčša pochopenie.

2. Oblečených psíkov

Situácia vyzerá asi nasledovne. Si v parku s kamarátmi oboch pohlaví. Okolo prechádza pani so svojím jorkšírom. Kým sa ženská časť tvojej spoločnosti rozplýva nad rozkošným svetríkom a ružovou mašličkou na obojku, tá mužská časť vyjavene pozerá na majiteľku, úprimne súcití s ovešaným zvieraťom a hlavou jej preblesne, že zavolajú na slobodu zvierat.

3. Kávičkovanie

Nie je káva, ako káva. To iste chápe každý. Lenže, pravda je taká, že okrem toho, že je káva írska, viedenská, ľadová, zelená a menovať ďalej nebudeme, pretože by ste si ešte dlho posedeli, je rozdiel, či je káva ženská, alebo mužská.

Keď sa na káve dohodnú ženy, znamená to, že bude trvať tak tri hodiny, k tej káve si rozhodne dajú koláčik a pekne meno po mene, fotku po fotke, preberú všetkých spoločných známych. Keď sa na káve dohodnú muži, pravdepodobne ide o biznis.

zdroj: www.pexels.com

4. Tancovanie na párty

Nehovoriac o tom, ako muži milujú to babské dvojhodinové chystanie, ktoré obnáša žehlenie vlasov, vyberanie toho správneho outfitu, nanášanie štyroch vrstiev riasenky, prehodnocovanie outfitu, poradu s kamoškami a zase raz len vyberanie outfitu.

Skrátka, všetko to ženské úsilie strávené pri zrkadle, je kvôli tomu, aby sa na parkete mohli blysnúť v tom najlepšom svetle. Zatiaľčo ženy chodia na párty, aby to na parkete mohli riadne odpáliť, muži zväčša postávajú pri bare. Na parket sa odhodlajú vstúpiť až vtedy, keď im to dovolí promile v krvi.

5. Selfies

Ženy to majú jednoduchšie – ak fotka nevyzerá pekne prirodzene, vždy sa dá zlepšiť nejakým tým filtrom z Instagramu alebo pridaním makeupu. Inak povedané, ak nie je so svojím vzhľadom žena spokojná, môže s tým niečo spraviť. Ale čo muži? Uznajte, že keby sa fotili s kvetinkovou korunkou alebo s mačacími uškami na hlave, vysvetlili by sme si ich počínanie po svojom. Čo z toho vyplýva? Muži, ktorí si neradi fotia selfies, nie sú so svojím vzhľadom spokojní.

6. Príliš veľa makeupu

Keď už sme to tu načali, tak to dokončíme. Väčšina žien používa makeup na maskovanie nedostatkov pleti, veď, koniec-koncov, na to bol aj stvorený. Pre ne je to prvá pomoc po pretancovanej noci, pri chorobe, prostriedok na zvýšenie sebavedomia či taktika na získanie lajkov, jednoducho na čokoľvek.

Muži ale neznášajú tie večne špinavé goliere na košeli alebo skôr tie nekonečné hodiny čakania na to, kým príde rad v kúpeľni na nich. Niektorí zvyknú omieľať niečo v tom zmysle, že prirodzená krása je najkrajšia. Jedno dobré chlapské zamyslenie na túto tému znie: Načo sa ženy maľujú? Veď tým pekným to netreba a tým škaredým to nepomôže… a už vieš.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.