Blondínka má červené pery
Pexels/Ilyuza Mingazova

Žijeme vo svete, kedy sa musíme často snažiť, aby sme prerazili a aby sme uspeli aj v mužskom svete. Tak veľmi sa zameriavame na našu kariéru, že pritom zabúdame samy na seba. Kde sa vytratila naša ženskosť? Poradíme ti, ako sa staneš zmyselnou a osudovou ženou v 10 krokoch. Nie je to práve najľahšie, ale ani nemožné.

Tiež niekedy spomínaš na to, ako si chcela počas školy byť to najkrajšou? Pekne si sa obliekala, chodila si v opätkoch a každý deň si sa maľovala. Teraz si rada, že si stihneš umyť vlasy a že si ráno dáš aspoň špirálu. Otlaky ťa omrzeli, tak radšej chodíš v teniskách alebo balerínach. Aj tebe je tento scenár povedomý?

Krásu a ženskosť sme vymenili skôr za pohodlnosť a istotu. No tým strácame aj svoju identitu a zabúdame na to, že sme ženy. Bolo by fajn, ak by si na tom popracovala a opäť v sebe objavila to dievča, ktoré sa chcelo každému páčiť a túžilo byť zmyselnou.

Ako sa stať zmyselnou ženou?

Je to veľmi jednoduché. Stačí, ak sa v najbližšom období začneš riadiť podľa nasledovných tipov. Nemusíš urobiť všetko naraz, môžeš aj po kúskoch. Pomaly ďalej zájdeš a aspoň pre teba nebude tá zmena taká výrazná.

1. Obliekaj sa viac žensky. Zaraď do svojho šatníka šaty, sukne a blúzky. To tričko z výpredaja je síce pohodlné a obrázok či citát na ňom ťa vystihuje, no také obtiahnuté šaty budú na tebe vyzerať oveľa lepšie.

2. K peknému oblečeniu sa doslova pýtajú aj opätky. Začni s malými, aby si si na to zvykla a aby ťa neboleli veľmi nohy. Časom si trúfneš aj na väčšie opätky. Tie dokonca dokážu opticky predĺžiť tvoje nohy. A je potvrdené, že muži sa skôr obzrú za ženou v opätkoch než tou v balerínach.

3. Pravidelná hygiena by mala byť základom. Žena by mala pekne voňať, preto nezabúdaj aj na parfum.

4. Samozrejme, že sme aj za prirodzenosť, no občasné líčenie nikomu neuškodí, všakže? Okrem špirály skús pridať aj linku či očné tiene a uvidíš, že ten výsledok bude úplne iný.

5. Nezabudni tiež na upravené nechty. Ohryzené nechty nezaujmú nikoho. Radšej si tie svoje pazúriky nechaj dorásť, prípadne sa zver do rúk skúsenej nechtárke.

6. Ženskosť podčiarknu dlhé účesy. Jasné, že tvoje krátky vlasy sú praktické a ich úprava ti nezaberie veľa času, no chlapom sa viac páčia ženy s dlhými vlasmi. A ty sa budeš tiež cítiť istejšie.

7. Fajčenie a nadávky zo svojho života vynechaj. Asi žiaden muž nechce, aby jeho partnerka smrdela ako popolník a aby nadávala ako pohan. To nemá so ženskosťou naozaj nič spoločné.

8. Zaraď do svojho slovníka slová ako „prosím“ a „ďakujem“. Nestačí, že budeš vyzerať ako dáma, mala by si sa tak aj správať. A dobré zvyky k tomu patria.

9. Jasné, že my ženy negrgáme ani neprdíme. Ale ak by sa to predsa len stalo, radšej si to nechaj na súkromie a v žiadnom prípade to nerob na verejnosti.

10. Tráv viac času so ženami. Je super, že si celé dni so svojím partnerom, no ženská spoločnosť ti musí chýbať. Aj také veci ako klebetenie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife