unsplash.com

Ľudia si častokrát neuvedomujú, akú silu má to, čo vyslovia nahlas. Z pocitu hnevu častokrát povieme  slová, ktoré ľutujeme a ktoré druhého zrania, potom prídu slová, ktorými sa chceme ospravedlniť, alebo slová, ktorými chceme milovanej osobe vyznať lásku.

Zo všetkých životných situácií vieme usúdiť jediné, a to, že to ako sa správame odzrkadľuje to, ako sa cítime. Pocity zaľúbenia dokážu byť veľmi silné. Robia nás šťastnými, no občas nám prinášajú aj neskutočnú bolesť. Keď sa však človek naozaj zamiluje, je občas naozaj veľmi, veľmi ťažké nájsť slová, ktorými by vyjadril to, čo cíti. Existujú však spôsoby, ktorými dokážeme vyjadriť to, že niekoho milujeme aj bez pomoci týchto dvoch slov. A je ich naozaj veľa. Sú to maličkosti, vďaka ktorým dokážeme milovanej osobe prejaviť to, čo skutočne cítime.

Ak nevieš ako na to, máme pre teba zopár rád s ktorými to dokážeš.

1. Napíš mu správu, aby vedel, že mu chýbaš

Jednoduché. Na to, aby si mu dala vedieť, že ti chýba nemusíš použiť slová. Stačí, ak mu pošleš emoji srdca a tvoja polovička bude vedieť, že nad ním premýšľaš.

2. Milé prekvapenie

Napíš mu sladkú romantickú vec, napríklad, že má nádherný úsmev, na papier a vlož mu ho do vrecka bundy, ktorú často nosí. Moment prekvapenia, keď si to nájde náhodne bude stáť určite za to.

zdroj: Photo by Kevin laminto on Unsplash.com

3. Komplimenty

Daj mu najavo, že je pre teba jedinečný. Povedz mu o jeho prednostiach. Daj mu na vedomie, že si ich všímaš a vážiš.

4. Ďakujem

Slovo ďakujem vie človeka potešiť tiež. Najmä vtedy, ak mu ukážeš, že si za jeho prítomnosť po tvojom boku naozaj vďačná.

5. Čas pre seba

Každý máme svoje záujmy, ktoré sa nie vždy točia okolo našich polovičiek. Najmä, keď pracuješ a študuješ. Čas je však jedna z najdôležitejších vecí, ktoré človeku môžeš dať, preto ak chceš, aby bol váš vzťah harmonický obetuj na svoju polovičku viac času.

zdroj: Photo by Christopher Campbell on Unsplash.com

6. Telefóny preč

Ako pri prechádzajúcom bode aj tu opäť spomenieme čas. Dnešná doba je nenormálne uponáhľaná avšak, čas strávený s polovičkou vieme využiť aj inak ako pri telefóne. Takže ho radšej nechaj doma, alebo ho odlož na miesto, kde ťa nebude vyrušovať.

7. Prekvap ho výletom

Už dlhšie ti hovorí, ako by si chcel cez víkend oddýchnuť. Neváhaj a skús vymyslieť výlet len pre vás dvoch.

8. Pozornosť

Venuj viac pozornosti tomu, čo ti tvoja polovička hovorí. Počúvaj o jeho snoch, tajných želaniach, ale aj o tom, čo ho trápi alebo naopak teší.

9. Prekvap ho večerou

Po tebe je pre chlapa dôležité jedlo. Neváhaj preto a nájdi jedlo, ktoré mu spravíš doma. Nič nie je romantickejšie ako večera vo dvojici doma.

zdroj: Photo by Taisiia Stupak on Unsplash.com

10. Bozk

Najsladšia odmena je bozk. Keď má zlý deň, keď sa teší, keď urobí niečo pekné pre teba, keď ho chceš len tak odmeniť za niečo, čo dokázal, alebo len tak… Je to to, čo ho vždy poteší viac ako hoc aký iný dar.

Vidíš? Dokážeš mu povedať milujem ťa aj bez toho, aby si tie slová použila. Všetko je to len o malých gestách, ktoré tvojmu partnerovi ukážu, že je tebou milovaný. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating