1. Ujasnite si základné pravidlá. Musíte s nimi súhlasiť obidvaja

Nie je to hra, ktorú vyskúšate a uvidíte či vás osloví. Ak všetko čo chcete, je vzťah FWB, potom musíte so všetkým súhlasiť. Nikto nemá rád sklamania. Takže ak FWB nie je to najvhodnejšie pre vás, pretože sa dokážete rýchlo zamilovať, rýchlo ustúpte od tejto situácie. Takýto vzťah nie je vhodný pre každého, nie každý je schopný ho zvládnuť. Mali by ste sa od začiatku rešpektovať a vzájomne sa dohodnúť, ak chcete, aby to fungovalo.

2. Buď opatrná/ý, s kým chceš mať svoj vzťah FWB

Základ pri tomto bode je asi iba jeden – žiadne city. Ak ti druhá osoba prejavuje náklonnosť tak asi to nebude tá správna na takýto druh vzťahu. Pocity vás dovedú iba k problémom. Buď s niekým, kto je viac otvorený ohľadom sexuality. Buď s niekým, kto sa len tak ľahko nezamiluje. Muži nemusia zdanlivo túžiť po vzťahu, ale väčšinou svoje pocity skrývajú.

sleduj_youtube_kanal_odzadu_sk

3. Tvoj FWB by nemal/a zasahovať do tvojho spoločenského života

Mal by byť v správnom čase na správnom mieste. Nepozývaj ho na obed so svojimi kamoškami, neplánuj žiadne nakupovanie v obchodnom centre. FWB by mal byť v tvojom živote iba na krátke časové obdobie. Neprimiešavaj ho do vášho spoločenského života, pretože ak prídu na rad pocity je to skvelý spúšťač pre vzťah.

zdroj: http://thoughtcatalog.com/