Niektoré osoby naozaj milujú sarkazmus, pretože majú pocit, že vďaka nemu v dnešnom svete prežijú. Väčšinou však vďaka sarkazmu nemusia zdieľať s ostatnými svoje pocity. Ostatní tvrdia, že týmto spôsobom urážajú idiotov. Mnohé štúdie však hovoria o tom, že sarkastickí ľudia sú oveľa múdrejší, než si myslíš. Tu máš hneď 10 dôkazov.

1. Doslova v tebe vedia čítať

Podľa psychologičky Shaman-Tsooryovej, ktorá pôsobí na Haifskej univerzite v Izraeli, sarkastickí ľudia dokážu pochopiť myšlienky a emócie iných ľudí. To znamená, že ak si k nim neúprimná, pravdepodobne ti absolútne neveria. Naozaj veľmi ľahko v tebe vedia čítať a vždy povedia niečo, čo v tebe vyvolá nejaké emócie.

zdroj: unsplash.com

2. Sú múdrejší

Aby človek pochopil sarkazmus, jeho mozog musí pracovať na úplne inom leveli ako u bežných ľudí. To znamená, že sarkastickí ľudia dokážu lepšie rozmýšľať, ako ty. Vždy teda prídu s hocijakým dobrým nápadom ako prví.

3. Skvele riešia problémy

Možno to vyznie ako úplná hlúposť, no vďaka sarkazmu prichádzajú ľudia s kreatívnymi nápadmi na riešenie akéhokoľvek problému. Čiže ak sa na svete zvrhne nejaká apokalypsa, vždy sa drž pri človeku, ktorý má sarkazmu na rozdávanie.

4. Vždy vedia pokračovať v rozhovore

Sarkazmus je v dnešnej dobe akoby kľúčovým jazykom na komunikovanie medzi ostatnými ľuďmi. Ak sa budeš rozprávať so sarkastickým človekom, nemusíš sa obávať toho, že by sa vaša konverzácia dostala na bod mrazu.

zdroj: unsplash.com

5. Majú hrošiu kožu

Sú až priveľmi chytrí na to, aby si všetko brali k srdcu. To znamená, že nezačnú roniť slzy po tom, čo sa na nich nahneváš po pár drinkoch. Nenechaj sa však týmto oklamať. Ak na sarkastického človeka zaútočíš, okamžite v tej sekunde úder vracia.

6. Sú menej náchylní na mozgové poškodenia

Podľa nedávneho výskumu na Univerzite v San Franciscu, ktorý vykonala neuropsychologička Katherine Rankinová, neschopnosť pochopiť sarkazmus môže byť akýmsi dôsledkom poškodenia mozgu. Táto štúdia dokazuje, že osoby s frontotemporálnou demenciou sarkazmus nechápu.

7. Dokážu ovplyvniť iných

Vďaka spôsobu, akým komunikujú s ľuďmi, veľakrát dokážu ovplyvniť myšlienky druhých. Zabrániš im v tom tak, že sa budeš naozaj plne sústrediť na všetky ich reči. Preto by si sa v ich blízkosti nemala rozptyľovať napríklad pozeraním televízora, pracovaním na notebooku či čítaním knihy.

zdroj: unsplash.com

8. Ľahko človeka zrania

Vedia, ako vyhrať emocionálny boj. Ak si sa niekedy pohádala so sarkastickým človekom, pravdepodobne ťa tak zranil, že si na to pamätáš doteraz. Ich útok v tebe zanechá stopy, preto sa radšej s takýmito ľuďmi nehádaj.

9. Jemne ťa urazia, no smeješ sa na tom

„Ešte som sa v potravinovom reťazci nedostala tak ďaleko, aby som bola vegetariánka, no pri tebe urobím výnimku.“ Takáto hláška môže od nich vyznieť celkom nevinne, avšak nenechaj sa zmiasť. Ak nad ňou dobre porozmýšľaš, zistíš, že ťa tento človek nechutne urazil. Len preto, že si vegetariánka. A ty sa na tej urážke vieš ešte aj zasmiať.

10. Majú priateľov, ktorí ich zbožňujú

Vedia, že ich priatelia sú im verní, pretože sú v partii jediní, z koho sarkazmus priam srší. Konverzácia sa pre nich stáva niečo ako bejzbal – vďaka sarkazmu vždy skórujú. Z tohto dôvodu ich priatelia v úvodzovkách uctievajú ako bohov.

 

Zdroj: lifehack.org

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.