Bohužiaľ, nie každá žena má to šťastie dosiahnuť orgazmus. Je veľa faktorov, ktoré dosiahnutie orgazmu ovplyvňujú. Prinášam ti 10 zaujímavých a prekvapivých dôvodov, prečo nie je možné docieliť vytúženého orgazmu. Je potrebné si uvedomiť, že na každú ženu platí niečo iné.

1. Predsudky

Ešte stále sa aj v dnešnom svete objavujú predsudky. Môžu to byť spoločenské, náboženské, hanblivosť alebo uzavretosť. Vtedy je problém sa dostatočne uvoľniť a vychutnať si to vzrušenie, ktoré sex prináša.

2. Nesprávny partner

Aj keď nie vždy je to tak, ale v niektorých prípadoch hlavnú úlohu zohráva práve partner. Pri niektorých nemáš problém zažiť úžasný orgazmus a pri iných to nedosiahneš nikdy.

View this post on Instagram

Sunday moooood 🔥 – @sherezadeamiri

A post shared by Couple Goals (@couplegoals) on

3. Únava

Pokiaľ si unavená, len ťažko si celkovo sex vychutnáš a ešte aj docieliš vytúženého orgazmu. Na to, aby si sa dostala do cieľa, potrebuješ byť aj fyzicky v poriadku.

4. Partnerské nedorozumenie

Rovnako ako únava ovplyvňuje dosiahnutie orgazmu, tak je tomu aj pri partnerských hádkach. Vraví sa však, že najlepšie udobrovanie je práve sexom, no nie u každej z nás to platí. Niektoré ženy nad hádkami stále premýšľajú a nedokážu vypnúť ani pri sexe.

5. Stres

A znovu sme pri tom premýšľaní. Ženy sú v tomto veľmi komplikované a pokiaľ ťa často niečo stresuje a nie si psychicky v pohode, vo veľkej miere to ovplyvní tvoj sexuálny život.

6. Komunikácia

Niekedy sa stáva, že jediným problémom v dosiahnutí orgazmu je komunikácia. Je potrebné, aby ste s partnerom vedeli, čo sa vám navzájom páči a nebáli sa to povedať.

7. Vlastná vôľa

Vo veľkej miere ovplyvňujeme samé, či orgazmus chceme dosiahnuť alebo nie. Rovnako to je aj pri mužoch.

8. Zdravotná porucha

Možno patríte k ženám, ktoré majú poruchu orgazmu. Problémy môžu byť rôzne ako napríklad nízke libido, nechuť k sexu, bolestivý sex a podobne.

9. Nedostatok masturbácie

Asi ťa to prekvapí, ale aj masturbácia ovplyvňuje dosiahnutie orgazmu. Ženy, ktoré častejšie masturbujú, môžu dosiahnuť orgazmus ľahšie. Lepšie poznajú svoje telo a pomáha rozvíjať ich fantáziu a predstavivosť.

10. Dlhodobé sedenie pri pracovnom stole

Ženy, ktoré majú sedavú prácu, môžu mať problém s dosiahnutím orgazmu. Dlhodobé sedenie pri počítači skracuje panvové svalstvo, čo môže viesť až k panvovým bolestiam. V tom prípade sa znižuje šanca dosiahnuť orgazmus.

Komentáre