godandman.com

Skutočné vzťahy, ako aj život samotný, sú komplikované no prekrásne zároveň. Vzťah nevznikne zo dňa na deň. Je potrebné byť s tou správnom osobou a na vzťahu obojstranne pracovať.


foto: pexels.com

1. Keď ste spolu, robte to, čomu sa radi venujete obaja

Každá z nás má to svoje, čomu sa rada venuje vo voľnom čase. Takisto je to aj pri našich partneroch. No keď ste vy dvaja spolu, robte to, čo máte radi obaja! Behajte, bicyklujte, prechádzajte sa, pozerajte spolu obľúbené filmy či seriály.

2. Keď si sama, rob to, čo máš rada len ty

Ak máš partnera, ktorý chápe, že aj ty máš svoje vlastné záľuby či želania, tvoj partner je ten správny chlap. Aj ty, aj on potrebujete čas na to, aby ste sa venovali vlastným koníčkom. Či už je to v tvojom prípade káva s priateľkami, čítanie obľúbenej knižky alebo návšteva kaderníčky.


foto: pexels.com

3. Tvoji a jeho kamaráti

Ako máš ty svoje kamarátky, tak aj on má svojich kamarátov. Naučte sa vzájomne rešpektovať svojich priateľov. Dôležitá je akási rovnováha medzi tvojimi, partnerovými i vašimi spoločnými priateľmi.

4. Buďte jeden tím

Odporúčam vyskúšať niečo, v čom sa môžete spoľahnúť iba sami na seba. Čo už lepšie preverí vašu spoluprácu i trpezlivosť? Nápadov je hneď niekoľko – víkendová stanovačka vo dvojici, spoločná túra alebo napríklad taký tandemový bicykel tiež nie je zlý nápad.

5. Rovnaký postoj k financiám

Financie často dokážu rozdeliť aj tie najstabilnejšie dvojice. Je dôležité uvedomiť si, aký rozpočet potrebujete na svoje spoločné aktivity. Niektoré páry dokonca zdieľajú spoločný rozpočet a dávajú si rovnaké finančné výzvy. Lepšie tak hospodária so svojim majetkom a uvedomujú si, koľko môžu minúť a koľko si ušetriť.


foto: pexels.com

6. Udržanie tajomstiev

Vie udržať tvoje tajomstvá? Vieš zachovať ty tie jeho? Poznať, ale neprezradiť vzájomné tajomstvá – drobnosť, ktorá vášmu vzťahu dodáva veľkú dávku vzájomného rešpektu, hodnoty, tolerantnosti i dôvery. Na partnera sa musíš i v tejto oblasti vedieť spoľahnúť.

7. Príťažlivé nielen telo, ale aj myseľ a duša

Na začiatku ťa tvoj partner určite značne priťahoval. Tak je to správne, lebo aj kvôli vzájomnej náklonnosti ste stále spolu. Ale iba telesná krása vo vzťahu nie je podstatná, mala by ťa totiž priťahovať aj partnerova duša či myseľ. Je to ten typ človeka, s ktorým sa dokážeš rozprávať hodiny a hodiny? Budete tu pre seba navzájom aj o niekoľko rokov? Ak áno, máš vedľa seba toho pravého.


foto: pexels.com

8. Obojstranná inšpirácia

Čo je naozaj veľkým benefitom vo vzťahu? Keď jeden inšpiruje k niečomu toho druhého a zasa naopak. Či už je to inšpirácia k vareniu, k športu, k umeniu alebo k akýmkoľvek iným činnostiam. Inšpiruj a nechaj sa inšpirovať v rôznych oblastiach života!

9. Rovnaké predstavy o budúcnosti

V správnom vzťahu by ste mali premýšľať o spoločnej budúcnosti rovnako. Chcete bývať na vidieku alebo v meste, pracovať doma alebo v zahraničí, chcete si založiť rodinu a podieľať sa na výchove detí? Je potrebné si uvedomiť, že partneri, ktorí zdieľajú víziu spoločnej budúcnosti sú na spoločný život viac pripravení v porovnaní s tými, ktorí o tom medzi sebou vôbec nediskutujú.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating