Asi každý človek by chcel byť zdravý a fit. Pravdou je aj fakt, že nie vždy sa nám žiť zdravo darí. Myšlienka na to, že by sme museli držať striktné diéty a potiť sa v posilke nie je práve lákavá. Ale čo ak sa dá byť naozaj vo forme, nie len fyzickej ale aj psychickej, len vďaka niekoľkým návykom? Zaraď ich do svojho dňa, a o svoje zdravie a formu sa viac báť nemusíš! 

9000 krokov

To je počet krokov, vďaka ktorým budeš mať počas dňa dostatočne zdravý pohyb. Ak nemáš krokomer, dnes už takmer v každom smartfóne nájdeš aplikáciu, ktorá ti tieto kroky zráta.

8 hodín spánku

Čas, ktorý potrebuje tvoje telo pre zdravý a plnohodnotný spánok. Či už spíš menej alebo dokonca aj viac, podľa rôznych štúdií to nie je zdravé. Dospelý človek by mal spať 7-9 hodín denne, z čoho vychádza 8 ako priemer.

7 pohárov čistej vody

Pitný režim je veľmi dôležitý, a veríme, že ti to už pripomínať netreba. Ak si nevieš odhadnúť, koľko vody denne vypiješ a chceš si byť istá, že piješ zdravo, stav to na 7 pohárov čistej vody.

6 minút meditácie

Nemusí to byť meditácia v zmysle, aký ti hneď napadne. Stačí si na 6 minút denne iba tak sadnúť či ľahnúť a nechať myšlienky len tak plávať. Dopraj svojej mysli počas dňa prestávku.

5 rôznych kúskov zeleniny alebo ovocia

To je porcia zdravých vitamínov, ktoré by si mala dopriať svojmu telu. Nemusíš sa báť, že na tanieri neuvidíš nič iné. Ide o to, aby si si dopriala 5 rôznych kúskov ovocia alebo zeleniny, kvôli rozmanitosti. Takže, ak si na olovrant dopraješ jablko a k obedu či večeri bude ako príloha aj miešaný šalát, je to vybavené.

4 prestávky na strečing

Či už pracuješ alebo študuješ, tvoje svaly pri monotónnej aktivite tuhnú. Na pár sekúnd sa postav a ponaťahuj sa!

3 jedlá a 3 snacky

Nejde iba o to, aby strava bola zdravá a vyvážená, ale aj pravidelná. Denne by si mala zjesť 5-6 primeraných porcií jedla. 3 by mali byť hlavné – raňajky, obed a večera, a 2-3 snacky v čase olovrantu a desiaty.

2 hodiny bez telefónu pred spaním

Žiarenie z telefónu či notebooku na ľudské telo nepôsobí priaznivo, a už vôbec nie pred spánkom. Pôsobí totiž na mozog, ktorý aj keď cíti, že je čas na spánok, nemôže tak reagovať kvôli svetlu, ktorému sú oči vystavené. Celé to vyústi do nezdravého spánku. Radšej si čítaj knihu, pri ktorej sa dáš do kľudu.

1 cvičenie denne

Ranná jóga, beh, hodina tanca či hodinka v posilke. Je len na tebe, čo ti vyhovuje, avšak skús sa aspoň raz denne venovať určitému druhu cvičenia. Aj keby to malo byť na pár minút.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.