Spraviť na niekoho dobrý dojem nie ľahké. Môžeš vynaložiť úsilie na to, ako vyzeráš, no ani tie najlepšie šaty ti nepomôžu, ak tvoje reči či osobnosť ľudí skôr odpudzujú. 

Pravdou je, že všetci sa niekedy môžeme správať tak, že nás to robí neatraktívnymi a ani si to nemusíme uvedomovať. Ťažšie je, ak chceš dobre zapôsobiť na nový objav. Skús sa zamerať na nasledujúce body a odstráň ich zo svojho života, aby si si ho zbytočne neodplašila!

9. Slabá sebadôvera

Ak si neveríš alebo myslíš, že nie si pekná, je to na tebe vidieť viac ako si myslíš. Utiahnutá póza tela, vyhýbanie sa očnému kontaktu a neistá komunikácia sú toho znakom. Toto považujú za dobré znamenie len tí, ktorí by ťa radi využili. Každá žena je pekná a ty by si si mala byť vedomá svojich kvalít. Iba zdravo sebavedomé ženy môžu byť skutočne atraktívne.

8. Ohováraš

Možno si myslíš, že ľudí okolo seba len dobre informuješ o všetkom čo sa deje. V skutočnosti si takto podkopávaš dôveru a nikto ti nebude na 100% veriť. Rovnako tak klesáš v jeho očiach. Chlapom sa nepáčia ženy, ktoré večne klebetia. Sám ti tak nemôže veriť a v skutočnosti ho reči o iných ani nezaujímajú.

7. Všetko je len o tebe

Každý rád rozpráva vlastné príbehy. Napriek tomu, počúvať celý večer monológ je skutočná nuda. Niekedy proste rozprávame príliš veľa. A to nezanecháva dobrý dojem. V takomto prípade mu bude hlavou víriť len jedna myšlienka – kedy už skončíš. Takže, ak sa ti zdá, že už hovoríš pridlho, ukonči to otázkou, aby si dala šancu aj jemu.

6. Ponižuješ iných

Zosmiešňovať a ponižovať niekoho je ozaj nepekné. To, ako sa správaš k iným ľuďom toho o tebe veľa napovie. Takže, ak sa budeš napríklad na vašom rande správať povýšenecky k čašníčke, hneď si o tebe spraví názor. Pozitívny však nebude.

5. O všetkom diskutuješ

Každý má rad diskusiu a vymieňanie názorov v tej správnej spoločnosti. Avšak je možné zdieľať svoje názory a myšlienky aj bez toho, aby si ich dopodrobna rozoberala. Rozprávať sa s niekým, kto potrebuje diskusiu a premietanie vlastných názorov pri každej téme je vyčerpávajúce. Ber ohľad aj na jeho názory a postoje, nemusíš mu všetko vyvracať len kvôli tomu, že u teba je to iné. Rešpektuj aj jeho pohľad na vec.

4. Vyvyšuješ sa

Rovnako ako diskutovanie, aj táto vlastnosť ho dokáže od teba veľmi rýchlo odradiť. Nikto nemá rád tento typ ľudí – ak má chorobu, ty máš horšiu, ak dnes bežal 5km, ty viac. Chystá sa na skvelú dovolenku? Ty si bola na lepšej. Pri takomto postoji je ťažké s tebou konverzovať. Po prvé, všetko čo povie, ty zmetieš „lepšou“ verziou a po druhé, prestanú ho tvoje reči zaujímať. Zbytočne sa nevyvyšuj.

3. Strkáš nos do cudzích vecí

Starať sa do osobného života niekoho iného by malo byť zakázané. Možno si myslíš, že môžeš niekomu pomôcť, v skutočnosti by si však nemala dávať radu tam, kde ťa o ňu nežiadajú. Rešpektuj aj jeho súkromné záležitosti, iba tak mu neprídeš otravná.

2. Si žiarlivá

Žiarlivosť je túžba po tom, čo majú iní a ty nie. Jednoducho závisť. A tiež známka nevyspelosti. V mužských očiach nič pekné. Vyvaruj sa rečiam o tom, kto čo má a ty nie. Zameraj sa sama na seba, svoje cieľe a úspechy.

1. Stále sa sťažuješ

Každý má rád chválu a ocenenie. Ľudia, ktorí často vyjadrujú vďačnosť, sa prejavujú ako súcitní a dôverčiví. Takže namiesto toho, aby si sa sťažovala na svoj život, buď vďačná za to, čo máš. Neustále sa sťažovanie na ľudí vplýva negatívne a nikto sa s tebou časom nebude chcieť ani rozprávať. V očiach partnera sa tým sama podkopávaš.

 

Zdroj: thetalko.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.