pexels.com

Rozchod s osobou, ktorú sme kedysi milovali, alebo možno stále milujeme, patrí medzi jednu z najťažších vecí v živote.

Dať zbohom človeku, ktorého sme pustili do nášho sveta, milovali sme ho a odhalili mu svoje tajomstvá nie je nikdy jednoduché. No v živote existujú situácie, kedy je rozchod jediným možným východiskom. Tu je 9 vážnych dôvodov, pre ktoré by si rozchod odkladať nemala.

1. Nemôžeš sa na neho spoľahnúť

Môžeš byť do neho bláznivo zamilovaná, no keď nedokáž dodržať ani jednu vec, ktorú sľúbil, tak je to na nič. Vedieť sa spoľahnúť na svojho partnera je jednou z kľúčových vecí, ktoré musí každý kvalitný vzťah zvládnuť.

View this post on Instagram

#morning @emrata #celebrity

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

2. Uvedomila si si, že teraz potrebuješ byť sama

V istom okamihu si uvedomíš, že si od svojich pubertálnych čias nikdy nebola bez partnera. Nevieš si predstaviť byť sama a vo všetkom sa na neho spoliehaš. A práve tento okamih môže byť prelomový v tom, že si uvedomíš, že vo vzťahu ostávaš len preto, že sa bojíš samoty. Avšak na to, aby si sa dokázala 100% spoliehať sama na seba musíš byť istý čas v živote sama, a nie je na tom nič zlé.

3. Pomaly prichádzaš na to, že nevieš kto si

Niekedy ťa vzťah dokáže pohltiť natoľko, že časom nespoznávaš, kým vlastne si. Každý sa vo vzťahu trošku zmení, prispôsobí, tvaruje a myslím, že to je prirodzené. No výstražným znamením by ti malo byť to, že ťa už ani tvoji najbližší nespoznávajú. Hovoria ti, ako si sa zmenila od kedy si s ním a ty si to pomaly ale isto uvedomuješ aj sama.

4. Nedokážeš zabudnúť na to, ako ti ublížil

Ublížil ti, ospravedlnil sa a ty si to prijala, pretože takto sa to patrí. No niekde v kútiku duše ťa stále zožiera, ako ti mohol niečo také urobiť. Možno mu to nedokážeš úplne odpustiť, a pri každej novej hádke to vyťahuješ von. Takýmto štýlom sa ale fungovať nedá a tak je lepšie vzťah ukončiť.

5. Vaše hádky nikam nevedú

Pokiaľ sa vaše hádky neustále opakujú a nikam nevedú, je to znamením, že vo vzťahu očividne niečo nefunguje. V každom partnerstve sa občas vyskytnú nezhody, ktoré sa však dajú riešiť. Hádky sú na to, aby ste sa mohli niekam posunúť. No ak sú vaše hádky stále o tom istom, a obaja odmietate urobiť kompromis, asi by ste spolu byť nemali.

6. Stále prežívaš ťažké obdobie

Každý vzťah občas prežíva svoje ťažké obdobie. Ale ak to tvoje „obdobie“ trvá v podstate po celú dobu vášho vzťahu, tak si veľmi nerozumiete, aj keď sa snažíš presvedči o opaku. Rozchod bolí, no lepšie je sa vrátiť z kratšej cesty, pretože ver, že neskôr to bude bolieť ešte viac.

7. Uvedomuješ si, že sa potrebuješ vysporiadať so svojou minulosťou

Možno si si myslela, že si to už prekonala, no pri súčasnom partnerovi zisťuješ, že ešte tak celkom nie. Každý zo sebou tiahneme určitú minulosť. Niekto je s ňou vysporiadaný a niekomu stále nedáva v noci spávať. Ak cítiš, že pre svojho partnera nedokážeš byť sto percentnou partnerkou, pretože máš v sebe stále nevyriešené záležitosti, možno by bolo lepšie netrápiť tým vo vzťahu jeho ani seba.

8. Váš vzťah prináša viac škody ako osohu

Ináč povedané, zlé dni prevažujú  nad tými dobrými. Aj keď sú partnerské vzťahy komplikované, stále by nám mali prinášať viac pozitívnej energie ako negatívnej.

9. Jednoducho cítiš, že to nie je správne

Niekedy nepotrebujeme špecifický dôvod na to, aby sme vedeli, že „tadiaľ cesta nevedie“. Jednoducho tam nie je to, čo by tam malo byť. V takomto prípade sa vzťah ukončuje ešte ťažšie, pretože vysvetliť niekomu, že zrazu necítime to, čo by sme mali, bez akéhokoľvek zjavného dôvodu, vie byť poriadne komplikované.

zdroj: bustle.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating