Stretnutie s jeho rodinou sa považuje za veľký pokrok vo vzťahu. Znamená to, že mu na tebe skutočne záleží a chce, aby aj jeho matka či otec spoznali ženu jeho života. Niekedy je to však naozaj stresujúce a chceš na nich urobiť dobrý dojem. Tu je zopár tipov, ako by si sa mala v ich blízkosti správať.

Buď sama sebou

Táto fráza je totálnym klišé, no ukrýva sa v nej neskutočne veľa pravdy. Len si spomeň na to, prečo sa tvoj partner do teba zaľúbil. Ak si nasadíš masku počas stretnutia s jeho rodinou, nemusí to dopadnúť nad tvoje očakávania. Nespoznajú totiž osobu, ktorú ich syn tak neskutočne miluje. Preto sa neboj pred jeho rodičmi odhaliť svoje pravé ja.

Získaj o nich nejaký prehľad ešte pred návštevou

Jasné, nemyslím to tak, aby si vytvorila ich rodokmeň a priniesla ho so sebou, no pokús sa so svojím priateľom porozprávať o jeho rodine, aby si mala aspoň ako taký prehľad o tom, kto je kto.

zdroj: unsplash.com

Snaž sa vyzerať čo najlepšie

Nemusíš si obliecť rovno šaty zo stužkovej, no pokús sa vyzerať tak, aby si ich ohúrila. Obleč si najkrajšie sako, tú najdrahšiu sukňu či nové topánky. Reprezentuješ predsa aj svojho priateľa, nielen seba.

Buď zdvorilá

Zdvorilosť patrí asi medzi tie najzákladnejšie pravidlá pri stretnutí s jeho rodičmi. Takýmto spôsobom na nich zapôsobíš a povedzme si na rovinu – ktorý rodič by už len chcel, aby jeho syn mal drzú priateľku …

Neboj sa im ukázať svoju zvedavosť

Ak si sa už dostala vo vzťahu so svojím partnerom do štádia, kedy spoznáš jeho rodinu, mala by si sa o ňu aspoň trochu zaujímať. Preto sa neboj pýtať na ich záujmy, čo ich robí šťastnými prípadne aké jedlo obľubujú. Rozhodne im ale neskáč do reči a neprerušuj ich.

Buď láskavá

Ak má niekto z jeho rodiny sviatok, preukáž im svoju láskavosť tým, že kúpiš nejaký špeciálny darček. Samozrejme sa neboj opýtať svojho priateľa, aby si nekúpila niečo nevhodné.

zdroj: unsplash.com

Zapájaj sa do konverzácie

Na návšteve jeho rodičov odhoď všetky svoje zábrany a hanblivosť, jednoducho sa s nimi rozprávaj. Nechceš predsa po celý čas len ticho sedieť v kúte a prihlúplo sa usmievať, no nie?

Ukáž im, že sa vieš postarať o dom

Jeho rodičia to ocenia a dokonca budú veľmi radi, ak u nich ešte niekoľko dní ostaneš. Pokús sa urobiť všetko preto, aby si rešpektovala ich pravidlá v dome a snaž sa im pomôcť so všetkým, s čím sa dá. Samozrejme nezabúdaj na poriadok v tvojej izbe, alebo si uprac kúpeľňu okamžite ako ju použiješ.

Buď chápavá

Pamätaj na to, že keď ťa tvoj priateľ predstavuje svojej rodine, mali by si ťa istým spôsobom obľúbiť. Najlepšie v nich vyvoláš záujem práve vtedy, ak sa posnažíš byť chápavá a vypočuješ si všetky ich problémy. Takýmto spôsobom ťa budú naozaj milovať!

Zdroj: theodysseyonline.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.