Odišla si zo vzťahu, ktorý nefungoval a musí to rešpektovať aj ten druhý. Toxické vzťahy sú veľká záťaž pre naše životy, ktorá nás vyčerpáva. Ak si sa aj ty rozhodla opustiť vzťah s toxickou osobou, toto je 9 pripomienok, ktoré ti potvrdia, že si urobila správnu vec. 

1,Nie si zlá a áno, nájdeš si niekoho, len všetko chce čas a ty si musíš uvedomiť, že v prvom rade musíš byť šťastná sama so sebou a musíš mať so sebou najlepší vzťah.

2, Áno, bol súčasťou tvojho sveta, no rozhodla si sa, že ho vo svojom živote nechceš, pretože vieš, že nie je pre teba dobrý a chceš sa posunúť ďalej. Áno, niekedy ti chýba, no je to prirodzené, nepodľahni tomu.

3, Neznepokojuj sa nad tým, koľko bude trvať tvoje „uzdravenie“. Možno to trvať mesiace, no aj roky. Pre každého je to individuálne.

4, Aj keď už si ukončila vzťah, ktorý ťa psychicky ničil, neznamená to, že teraz budeš slniečko a nič ťa nedostane. Prežila si niečo, potrebuješ čas a akýsi reštart. Je to úplne v poriadku.

zdroj: unsplash.com

5, Tvoj toxický vzťah bol tvojim ponaučením a je dobré, že sa ti to stalo. Potrebovala si to, aby si si uvedomila vlastnú hodnotu a vlastnú silu, inak by si na to asi neprišla.

6, Len preto, lebo tvoj vzťah nevyšiel, neznamená to, že každý je taký, ako tvoj ex. Ver, že po čase príde do tvojho života človek, pri ktorom to opäť bude dávať zmysel.

7, Možno je to kruté, no je to potrebné. Odstráň si ho zo sociálnych sietí a vymaž si jeho číslo ak cítiš, že ti skutočne ubližuje a nevieš, ako ďalej. Ak si s ním budeš neustále písať, je to forma sebadeštrukcie.

8, Budú v tvojom živote ľudia, ktorí budú odcudzovať tvoju voľbu a budú ťa ohovárať poza tvoj chrbát. Je to však tvoje rozhodnutie a každý ho musí rešpektovať.

9, Síce sa môžeš teraz cítiť opustene a zničene, no ver mi, že to bolo pre teba to najlepšie rozhodnutie a potrebovala si to. Si silná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.