Pexels/Thirdman

Čo budeš robiť na Valentína? Trošku konkrétnejšia otázka, ktorú nemusíš myslieť zle, no ak ju položíš žene, ktorá je single, ver, že v tej chvíli by ťa najradšej asi zadusila. Nie len, že jej pripomenieš, že nemá partnera, ale ešte sa bude musieť chúďa obhajovať tým, že ide o obyčajný deň, len to zaľúbení ľudia berú občas príliš vážne.

Nechceš sa obliekať primerane k svojmu veku? Nie len, že poukazuješ na to, že sa ti jej štýl nepáči, ale ešte si dovoľuješ aj súdiť to, čo je alebo nie je vhodné. A kto o tom vlastne rozhoduje? Nie je to práve o tom, aby sa každá z nás cítila sama sebou v tom, čo sa jej páči?

Prečo si nenájdeš frajera? Hmm, myslíš, že je to ako v obchode? Príde, vyberie si a ide domov? Alebo akú odpoveď očakávaš? Že nie je asi dosť dobrá na to, aby ju nejaký chcel? Na toto sa ťažko hľadajú slová, ktoré ju nespravia smutnou.

Je pravda, že … ? A nasleduje klebeta, ktorú si počula. Aj keď dobre vieš, že ide o poriadny výmysel, nedá ti to nevyzvedať. Nie len, že jej dáš najavo, že o blbých rečiach vieš, ale môže sa stať, že o tom, čo sa hovorí, ani sama netušila. Ak ide o súkromné veci, nevypytuj sa, keď s tým človek sám nezačne.

Koľko chlapov si už mala? Opakujeme, ak nejde o jednu z tvojich najlepších priateliek, potom buď radšej ticho. A ak o tvoju naj kamošku ide, asi by si to aj tak vedela. Ako má na toto žena odpovedať tak, aby si ju nesúdila? Keby ich mala viac ako ty, povieš, že „dá“ každému, ak menej, bude neskúsená?

Koľko zarábaš? Toto nie je vhodné ani pri mužoch, no ženy sú na túto tému obzvlášť citlivejšie. Nebudeme si klamať, stále priemerne dostávame menej ako chlapi, tak sa nechceme cítiť menejcenné aj pred priateľkami, ktoré možno zarábajú viac či majú za sebou dlhšiu a úspešnejšiu kariéru.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife