Unsplash/Genessa Panainte

Nie každá z nás má to šťastie, že má vo svojom živote sestru. Ak ju máš, mala by si sa snažiť o to, aby váš vzťah bol čo najkrajší. Sestra môže byť zároveň tvojou najlepšou priateľkou a nie je nič lepšie, ako keď v nej takúto oporu nájdeš.

Svoju lásku by si sestre mala aj pravidelne prejavovať. Môžeš aj slovami, no dôležitejšie je to, čo urobíš. Existuje naozaj veľa maličkostí, ktoré teba nebudú stáť takmer nič (maximálne čas) a jej tak dáš najavo, ako veľmi ti na nej záleží.

Buď tu vždy pre ňu a podporuj ju

Daj jej najavo, že tu budeš vždy pre ňu, nech bude čokoľvek potrebovať. Povedz jej, že sa na teba môže kedykoľvek spoľahnúť. Podpor ju v jej snoch a plánoch. Zdieľajte spolu jej úspechy, ale aj neúspechy. Buď sestrou, s ktorou sa môže smiať a aj si poplakať.

Vypočuj si jej problémy

Niekedy nastane chvíľa, že sa tvoja sestra bude potrebovať vyrozprávať. Buď tu pre ňu a počúvaj. Staň sa jej bútľavou vŕbou, ktorá jej poradí a pomôže.

zdroj: Unsplash/Julia Caesar

Vezmi ju na výlet

Prekvap ju a priprav výlet len pre vás dve. Nenechaj ju, aby sa vyhovorila, že nemôže. Ak to je v tvojich silách, zariaď všetko potrebné, aby sa mal kto postarať o domácnosť/deti/domáce zvieratko. Stačí aj na jeden deň alebo na víkend. Spoznávajte nové miesta, robte si veľa fotiek, aby ste mali na čo spomínať.

Trávte spolu viac času

Okrem výletov trávte spolu celkovo viac času. Aj keď budete len potichu sedieť na gauči a čítať si alebo sledovať telku. Budete však pri sebe a budete cítiť, že ste tu jedna pre druhú. Otvorte si kedykoľvek večer fľašu vínka, rozprávajte sa, smejte, urobte si domáci wellness, nalakujte si navzájom nechty. Môžete robiť naozaj čokoľvek.

Vytvorte si spoločný koníček

Každá z vás má určite svoje vlastné koníčky, ktorým sa venuje vo voľnom čase. Nájdite si niečo, čo budete môcť spoločne a pokojne začnite od nuly. Môžete spolu chodievať behať, prípadne na hodiny tanca, spevu, do jazykovej školy. Trávte spolu čo najviac času.

Prekvap ju darčekom

Uvidela si v kníhkupectve knihu, o ktorej hovorila? Alebo si našla v drogérii výrobok, ktorý sa jej bude páčiť, pretože je s jej obľúbenou vôňou? Prípadne jej môžeš kúpiť obľúbenú čokoládu alebo upiecť koláč. V žiadnom prípade nemusí ísť o veľké dary. Takéto maličkosti dokážu niekedy potešiť ešte viac.

Ak potrebuje, obráň ju a zastaň sa jej

Toto platí najmä v prípade, kedy si ty tou veľkou sestrou. Ak máš mladšiu sestru, môže sa stať, že ju budeš musieť ochrániť a zastať sa jej. Ak bude mať problémy v škole alebo s kamarátmi, buď tu pre ňu a ochráň ju.

Počúvaj jej rady

Ak ti sestra niečo hovorí, počúvaj ju. Ona ti chce dobre a chce ti len poradiť. Aj keď si myslíš, že to tak nie je. Tento problém nastáva vtedy, ak je medzi vami väčší vekový rozdiel. Žiadna mladšia sestra nechce počúvať príkazy tej staršej. Až neskôr pochopíš, že ti chcela dobre.

Odpusti jej

Žiaden vzťah nie je dokonalý a môže sa stať, že aj medzi vami sa vyskytnú nezhody. Odpustite si a posuňte sa ďalej. Možno chvíľu potrvá, kým si znovu vybudujete dôveru, no musíte sa o to pokúsiť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife