Všetci máme toho jedného kamaráta, ktorý je vždy dobre oblečený a trochu viac zahľadený do svojej osoby než by sa patrilo. Mohla by som ho označiť aj ako človeka s vycibreným vkusom a hysterickým krikom pri nadávaní na poveternostné podmienky, ktoré mu zničili účes. Možno tak trochu narcis.

1. Je rád stredobodom pozornosti

Často sa snaží zaujať rôznymi prostriedkami, či už silou hlasu alebo výzorom. Takúto osobu rozhodne neprehliadneš. Väčšinou je to ten človek, ktorého dominantnosť  v skupine je jednoznačná.

pexels.com

 2. Miluje komplimenty

Aj keď navonok si zachováva celkom neutrálny výraz, jeho srdce vo chvíľach obdivu plesá. Netrpí pochybnosťami o sebe samom, ale ak aj je niekedy neistý, tak to len do chvíle, kým ho niekto nezahrnie poklonami. Dávajte si však pozor na priveľké množstvo lichôtok, to môže výrazne zvýšiť  jeho ego.

3. Oplýva vysokým sebavedomím

Tento druh priateľa ho má veru požehnane. Niet divu, že mu ho občas tajne závidíme.

4. Potrpí si na svojom vzhľade

Áno, ten je jeho alfou a omegou. Ak si myslíte, že ten dokonalý outfit je výsledkom 15 minútového procesu, tak ste na omyle. Veru, narcis je pekný kvietok a preto často trpí prehnanou starostlivosťou o svoj zovňajšok. Avšak vie, čo je pre neho dobré a ak si myslíte, že ho nájdete v najbližšom rýchlom občerstvení, tak sa hlboko mýlite. Tvrdo na sebe maká, len kvôli skreslenej predstave krásy z katalógov.

pexels.com

5. Neznáša kritiku

Ak sa pokúsite byť voči takejto osobe kritický, dávajte si pozor na každé vaše slovo a správne vyslovenie myšlienky. V opačnom prípade si to váš priateľ zle vyloží a len ťažko si uvedomí svoju chybu.

6. Má prehnané nároky na život

Ak niečo nejde podľa jeho plánu, tak sa ľahko dostane do stavu vyhorenosti. Inak povedané, blúdi až pokým nenájde správnu cestu späť. 

pexels.com

7. Je jednoducho „dokonalý“

Dá sa potvrdiť, že jeho sebaláska mu v niektorých chvíľach prerastá cez hlavu. V zbožňovaní svojej maličkosti je totiž expertom, nemá totiž potrebu  zbytočne hľadať na svojom tele nedokonalosti a ak aj nejaké má, tak ich jednoducho príjme a snaží sa ich milovať.

8. Sociálne siete sú jeho životom

Kde môže lepšie komunikovať so svetom a presadzovať svoje názory? Jeho instagram je zaplavený každodennými príspevkami a jeho mobilný telefón len cinká od upozornení. Preto môže pôsobiť nevšímavo a nezaujato v bežných konverzáciách.

Tak čo, máš aj ty takého priateľa?

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.