Vďačnosť je vlastnosť, ktorá je v tejto dobe veľmi vzácna. O to viac si ceníme a vážime človeka, ktorý nám vďačnosť preukáže. Dnes tu nájdeš zoznam vecí a ľudí, za ktorých by si mala byť v týchto dňoch vďačná.

1. Každé jedno ráno – napríklad keď si chorá týždeň, tak si ráno vďačná za to, že sa cítiš lepšie, než pred pár dňami. Preto by si mala byť šťastná už po prebudení (v posteli) za to, že si sa zobudila a môžeš robiť veci, ktoré ťa v ten deň čakajú.

2. Každý tvoj blízky človek – rodina ťa podporuje, priatelia ťa motivujú a kolegovia ťa nútia zlepšovať sa. Čo by si robila na tomto svete bez ľudí, ktorí ti vedia vyčariť úsmev na tvári?  

zdroj: Photo by Joanna Nix on Unsplash

3. Koníček, ktorý ťa napĺňa – ak máš pre niečo vášeň, patríš medzi šťastných ľudí. Na svete je mnoho ľudí, ktorí nevedia čo robiť so svojim voľným časom a mrhajú ním. Buď vďačná za to, že si našla niečo, pri čom sa cítiš sama sebou.

4. Každý tvoj partner – aj keď si možno myslíš, že nie za každého by si mala byť vďačná, opak je pravdou. Každý jeden (šťastný aj nešťastný) vzťah ťa naučil niečo nové. Niečo, čo ťa formovalo a urobilo z teba silnejšiu osobu. Ďakuj im za to.

5. Voda a jedlo, ktoré môžeš jesť a piť – prídeš do obchodu a čaká ťa tam skoro desať druhov ovocia, zeleniny a sladkostí. Starší ľudia toto nezažili, tak si váž to, že môžeš mať každý deň pestrú a zdravú stravu.

zdroj: www.pexels.com

6. Hudba a tanec – naladí ťa na optimistickú nôtu, rozveselí ťa a rozhýbe ti kosti. Pohyb je pre ľudské telo najprirodzenejšia vec, preto by si mala by byť šťastná, že sa dokážeš hýbať.

7. Kniha – vie ťa preniesť do iných svetov, vieš prestať myslieť na krutú realitu a pri čítaní sa ti rozširuje slovná zásoba. Kniha v sebe nosí samé plusy, tak jej poďakuj.

8. Smiech – každý deň je premrhaný, ak sa aspoň raz neusmeješ a nezasmeješ. Mala by si byť vďačná za to, že sa vieš smiať, pretože smiech je znak toho, že tvoj život je naplnený radosťou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.