Originálne koníčky maľovanie a kurz keramiky
Instagram/lucypug, Instagram/plain.power

Krajčírstvo a práca s oblečením

Medzi originálne koníčky patrí nepochybne aj práca s oblečením. Predstav si, že by si si dokázala sama ušiť šaty alebo niečo upliesť. Rovnako sa môžeš prihlásiť na kurz upcyklovania použitého oblečenia. Z kúska, ktorý už nenosíš, si môžeš vyrobiť niečo úplne nové, čo tvoj šatník oživí.

Kurz varenia

Chcela by si sa naučiť variť nové jedlá alebo sa len zdokonaliť v tých, ktoré pravidelne pripravuješ? Kurz varenia bude pre teba ako stvorený. Vyber si typ kuchyne, ktorý máš rada, aby si to mohla naozaj v živote využiť. Takéto kurzy bývajú ponúkané aj v zahraničí počas dovolenky, kde sa budeš učiť od domácich, ktorým to ide najlepšie.

Knižný klub

V prípade, že rada čítaš, môžeš skúsiť vytvoriť knižný klub so svojimi známymi, prípadne sa už do nejakého existujúceho prihlásiť. Niekedy veľmi dobre padne, keď sa máš s kým porozprávať o knihe, ktorú si prečítala a zanechala v tebe hlboký dojem.

Hra na hudobný nástroj

Ak si počas detstva nehrala na žiaden hudobný nástroj, nikde nie je napísané, že to nemôžeš skúsiť aj teraz. Láka ťa klavír, gitara, husle alebo niečo iné? Umelecké školy sú otvorené aj pre dospelých, ktorí sa chcú zdokonaľovať vo svojom hudobnom nadaní.

Tak čo, ktoré originálne koníčky ťa zaujali natoľko, že by si sa do nich hneď pustila? Alebo by si zaradila na tento zoznam aj niečo iné?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife