Žena drží krajčírsky meter

Ako schudnúť efektívne raz a navždy? Tak na túto otázku by chcela poznať odpoveď asi každá z nás. Na začiatku máme veľké odhodlanie a túžbu, no postupom času motivácia klesá a my sa na všetko vykašleme. Vieš, ako zostať motivovaná, aby sa ti to konečne podarilo?

Existuje množstvo vecí, ktoré by si mohla vyskúšať, no v prvom rade by si sa mala zamerať na týchto 8 odporúčaní. Ak nevieš, ako schudnúť, toto ťa nasmeruje tým správnym smerom. Uvidíš, že tvoja motivácia ostane a nebudeš mať chuť všetko zahodiť.

Nemeň všetko zo dňa na deň

Najdôležitejšie zo všetkého je, aby si každú zmenu zapájala do svojho života postupne. Nesnaž sa zmeniť všetko od večera do rána, inak by ťa to veľmi rýchlo omrzelo. Najskôr chodievaj do fitka raz či dvakrát do týždňa, namiesto kompletnej zmeny jedálnička zaraď aspoň viac zeleniny a podobne.

Keď to budeš robiť takto postupne, ani si nevšimneš, že sa niečo zmenilo a rýchlo si na to zvykneš. Postupom času to budeš brať ako samozrejmosť. Ak by si ale menila všetko, cítila by si sa pod tlakom, že zlyháš.

Ako schudnúť
zdroj: Pexels/Andres Ayrton

Zapíš si to do kalendára

Fitko by si si mala zapísať do diára, aby si si naň našla čas a nič iné nenaplánovala. Tak sa nebudeš môcť vyhovárať, že nestíhaš. Dobré je, ak by si to robila aj v pravidelných časoch, pretože tak si rýchlejšie vytvoríš rutinu, ktorú prijmeš a budeš dodržiavať.

Nezabúdaj na odmeny

Nebuď na seba prísna, ale z času na čas si aj dopraj. Môže ísť o obľúbené jedlo, prípadne nejaké oblečenie alebo čokoľvek, čo ti urobí radosť. Povedz si napríklad, že keď dva týždne budeš chodiť pravidelne do fitka, dopraješ si niečo pre seba. Budeš tak viac motivovaná, aby si to naozaj zvládla.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness