unsplash.com

Ak ste stále len v práci a ani neviete ako vám leto uteká pomedzi prsty, tak si skúste počas víkendu s vašou polovičkou urobiť výlet na niektoré z týchto romantických miest na Slovensku. Každý má rád niečo iné, no na týchto miestach romantika zaručene srší z každej strany. 🙂

Banská Štiavnica

Mesto ponúka v historickom centre veľa uličiek, ktoré sú stvorené na romantickú prechádzku a tiež ponúka nespočetné množstvo kultúrnych podujatí, hlavne teraz v lete. Zabudnúť by ste však nemali ani prírodu naokolo. Doprajte si prechádzku okolo banských pamiatok a tajchov s priezračnou vodou. Banská Štiavnica je skvelým miestom na romantiku.

Jeden z mnoha výhľadov na mesto 🏘⛪️🏰 #banskastiavnica #old #historical #town #view #summer #slovakia #europe

A post shared by Banská Štiavnica a okolie 🇸🇰 (@banskastiavnica) on

Čičmany

Dedinka Čičmany leží v  Rajeckej kotline a  je jedným z  tých miest na Slovensku, ktoré si stále zachovávajú podobu minulosti. Funguje ako skanzen, ale niektoré domy sú dodnes obývané. Biele drobné kresby namaľované na tmavé domy vyvolávajú dojem, akoby ste sa ocitli v  rozprávkovej krajine. A to je super atmosféra na takú romantickú prechádzku.

Trenčiansky hrad

Hrad patrí k jednej zo slovenských dominánt. Je však jasným príkladom toho, že základom romantiky nie je len prostredie, ale aj to, čo sa na niektorých miestach odohrávalo. Tento hrad je známy aj Studňou lásky a legendou o tureckom pašovi, ktorý sa zahľadel do Fatimy Štefana Zápoľského a výmenou za jej ruku mu sľúbil studňu na kamennom kopčisku. Do skaly kopal Omar tri roky, no nakoniec sa mu jeho milovanú podarilo aj získať. Miesto ako stvorené na dokazovanie veľkosti lásky, čo myslíte? 🙂

#trencincastle #trencianskyhrad #trencin #castle #burg #var

A post shared by TrencinCastle_TrenčianskyHrad (@trencianskyhrad_trencincastle) on

Bojnický zámok  

Veľa ľudí tvrdí, že ide o najkrajší slovenský zámok a to hneď z viacerých dôvodov. Zámok je obkolesený parkom, lavičkami či vodným jazierkom. Bojnice sú zároveň aj kúpeľným mestom, so všetkým, čo k tomu patrí. Kaviarničky, vinotéky i romantické penzióniky priam zvádzajú k romantickej atmosfére.

Slovenský raj  

Romantika nemusí byť výsostne iba o fľaši kvalitného vína či pohľade uprenom k zapadajúcemu slnku. Vodopády a krásna príroda vedia spoločne vytvoriť romantickú atmosféru celkom rýchlo. Pri lezení po rôznych rebríkoch sa treba spoliehať jeden na druhého, veď aj o tom je romantika.

Zas a znova 🙄😌🔥 #samr2017 #slovenskyrajrulez

A post shared by selflove✨ (@lexies67) on

Liptovský hrádok

Romantické prostredie hradu a kaštieľa v Liptovskom Hrádku je ako stvorené pre romantické chvíle vo dvojici. Ide o zrekonštruovaný hrad, ktorý je najkrajšou pamiatkou mesta a kaštieľ patrí k jeho neoddeliteľnej súčasti. Priestory vás uchvátia svojou noblesnosťou a vy sa budete cítiť ako v rozprávke.

Beladice pri Nitre  

Kaštieľ z Beladíc sa stal na Slovensku pomerne známym vďaka reality show Nevesta pre milionára, kde sa konal „obrad ruží“ i značná časť rozhovorov s kandidátkami. Kaštieľ s bohatou históriou dnes slúži predovšetkým romantikom na víkendy.

You can choose which life you want to live, bad or perfect ? I choose perfect✨

A post shared by ADRIÁN BACK (@adrianback1) on

Hrad Devín  

Tip na rýchlu romantiku 🙂 Z hlavného mesta vás k nemu dopraví MHD a za chvíľku ste v inom svete. Prostredie kamenného hradu, výhľad na krásne okolie či pohľad na sútok riek Moravy a Dunaja sú skvelými zážitkami ako stvorenými na romantickú rýchlovku jedného poobedia.

foto: autor článku

Ktoré miesta sú podľa vás tie najromantickejšie na Slovensku? Dajte vedieť do komentárov.


Ak sa vám páčil autorov článok, navštívte aj jeho blog o Slovensku Nie je túra bez Štúra na www.hoppeyr.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife