Aj ty niekedy zažívaš dni, kedy sa ti nič nechce a jediné, čo robíš je, že ležíš v posteli? Vôbec sa za to nemusíš cítiť vinne, pretože tieto dni majú všetci. Nie je na tom nič zlé a je to dokonca v poriadku. Občas si treba oddýchnuť a zastaviť sa, pretože svet je uponáhľaný.

Tu je 8 dôvodov prečo:

  1. Vypnutie mysle – občas si musí oddýchnuť hlavne myseľ. Nič nerobenie je skvelé v tom, že nemusíš na nič dôležité myslieť.
  2. Usporiadanie si myšlienok – cez zaneprázdnený deň nám v hlave lietajú myšlienky sem a tam. Keď máš „lenivý“ deň, môžeš si ich usporiadať a popremýšľať, ktoré sú tie dobré a ktoré sú tie zlé (a máš ich vytesniť).
    zdroj: Photo by Alex Iby on Unsplash.com
  3. Regenerácia – rovnako ako aj myseľ, aj tvoje telo sa musí regenerovať. Ak cvičíš, dáš mi za pravdu, že musíš mať deň, kedy nebudeš cvičiť. Na to, aby sa tvoje telo zotavilo a bolo pripravené na ďalšiu záťaž.
  4. Vyberieš sa na prechádzku do prírody – hlavne na jeseň je príroda pekná. Hrá všetkými farbami a bola by škoda si ju v takýto deň nevychutnať.
  5. Na „dorobenie“ práce – takej, ktorú vieš, že máš urobiť, no stále ju odkladáš, pretože nemáš cez týždeň čas a si v zhone. Vieš, že ti nezaberie veľa času, tak sa do nej môžeš pustiť až v svoj „lenivý“ deň.
  6. Môžeš si napustiť vaňu – spolu s penou do kúpeľa, po ktorej si môžeš dať na tvár masku. Predstavujú oddych a relax, ktorý si tiež potrebovala.
  7. Prečítaš knihy, ktoré máš rozčítané – ak také u teba existujú 🙂 Presne vieš, že v ten deň sa do nich pustíš a dočítaš ich. Inak by tam sadal prach ako aj týždne predtým.
  8. „Dospíš“ všetky dni – pravdepodobne v deň, kedy sa rozhodneš byť lenivá, nevylezieš ani z postele. Dospať nevyspaté dni sa nedá a nemôžeš si ich ani nadbehnúť… no pre lepší pocit to urobiť môžeš.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.