Ak práve zažívaš rozchod (alebo ho zažíva niekto z tvojho okolia), prinášam ti článok, v ktorom nájdeš frázy, ktoré nechce počuť asi žiadna osoba, no v hĺbke duše si želá, aby si ich povedala. 

 • „Som tu pre teba.“ Úplné klišé. Naozaj, ale je to veľmi efektívne klišé. Keď tvoja priateľka vie, že sa môže na niekoho spoľahnúť a niekomu zavolať po tom, ako sa s ňou rozišiel priateľ, je to veľký dar.
 • „Nestrácaj nádej.“ Možno to nefungovalo tak, ako si chcela, ale stačí len veriť. Posúvaj priateľku stále dopredu, nemôže sa zastaviť na jednom bode a to, že má niekoho, kto v ňu verí, je na nezaplatenie.  
  zdroj: unsplash.com
 • „Nemám pre teba nič, čím by som ti pomohla.“ Toto nie je práve najideálnejšie, ale je to pravdivé. Nikto z nás nevie, ako sa cíti osoba, ktorá si práve rozchodom prechádza a keď k nej budeš úprimná, bude si ťa vážiť.
 • „Čas všetko uzdraví.“ U niekoho môže táto veta vyvolať hnev, no je skutočná. Predsa, spomeň si ty na svoj prvý rozchod. Dnes to nebolí tak veľa, však? Niekedy sa stávajú aj horšie veci a občas musíš nechať rozchodu čas.
 • „Poďme do baru na drink.“ Nechaj kamarátku nech sa trochu uvoľní. Akonáhle sa odviaže, možno bude môcť lepšie vyjadriť svoje pocity. Povie ti ako sa cíti, čo prežíva a čo všetko sa stalo. A ty jej možno poradíš alebo ju aspoň na malú chvíľu upokojíš. 
  zdroj: stocksy.com
 • „Nie je to tvoja životná chyba.“ To sa samozrejme nemôže vzťahovať na každý rozchod, ale vo všeobecnosti to nie je jej vina a jednoducho to medzi nimi nefungovalo.
 • „Urobila si to najlepšie, čo si mohla/dala si mu všetko.“ Toto ide ruka v ruke s bodom vyššie. Tvoja kamarátka mohla byť dokonalá priateľka, ale ak nejaká osoba nie je pripravená prijať niekoho, nič nemôže zmeniť jej city.
 • „Všetko sa deje pre niečo.“ Rozchod je znak toho, že bol pre ňu pripravený niekto iný. Tento dôvod nemusí pochopiť hneď, ale po čase sa na to bude určite dívať inak.

 

Zdroj: thoughtcatalog.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.