unsplash.com

Nezáleží na tom, či si bola vo vzťahu niekoľko mesiacov alebo niekoľko rokov. Vždy je ťažké sa rozlúčiť s niekým, o koho sa zaujímaš a koho si milovala. 

Rozchod alebo situácia, v ktorej sa nachádzaš, je traumatizujúca určite pre obidve strany. Môže to tak vyzerať, že pre partnera je to ľahšie, ale nie vždy to tak musí byť. To je dôvod, prečo je dôležité, aby ženy vedeli ako správne zvládnuť rozchod a nespôsobili svojmu partnerovi (alebo sebe samej) žiadnu trvalú bolesť.

Nesprávny krok z našej (tej ženskej) strany by mohol vyznieť úplne nevhodne a to je tá posledná vec, ktorú chceme docieliť. Pretože hoci ťa už tvoj partner nemiluje, to neznamená, že si zaslúži zlý život. Má právo byť šťastný, rovnako ako ty.

 

Ak chceš rozchod, ale nechceš úplne rozbiť srdce tvojho bývalého partnera, tu sú niektoré najlepšie rady, ktorými by si sa mala riadiť:

Rozísť sa v súkromí

Nemusí to vedieť celá ulica. Aj vzťah bol len o vás dvoch, tak sa snaž, aby ste sa rozišli v súkromí. Zároveň sa vyhnete verejným hádkam.

Aj keď to už nefunguje, nedávaj falošné nádeje

Je ľahké povedať svojmu bývalému presne tie slová, ktoré chce počuť. No ak sa s ním chceš rozísť, nedávaj mu v niečom falošné nádeje.

Prestaň plánovať spoločné výlety

Pokiaľ nemáte deti je úplne nezmyselné, aby ste išli na spoločný výlet, keď to chceš ukončiť.

Vymaž si ho zo sociálnych sietí

Avšak ak aj prestaneš robiť plány so svojím bývalým, na facebooku ho stále uvidíš. Vymaž si ho radšej z priateľov.

Prevezmi zodpovednosť sa svoje vlastné konanie

Keď sa už budeš s partnerom rozprávať o rozchode, prevezmi zodpovednosť a neobviňuj ho zo všetkého.

Nedávajte si len prestávku

Ak sa chceš rozísť, tak sa s ním rozíď. Nedávajte si prestávku, pretože bude dúfať v niečo viac, ale ty vieš, že sa to aj tak nestane.

Rešpektuj jeho priestor

Áno, kým sa odsťahuješ ty alebo on z vášho spoločného bytu, bude to trvať aj mesiace, dovtedy však rešpektuj jeho osobný priestor.

Nebuď impulzívna

Aj keď niekoho miluješ, môžeš sa s ním rozísť. Je úplne normálne, že dvaja ľudia si po čase nerozumejú. Ale dobre si všetko zváž a premysli. Nekonaj impulzívne.

 

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating