pexels.com

Zlí ľudia by v našom živote nemali existovať. V niektorých prípadoch je ich ťažké odhaliť, ale dajú sa definovať veľmi jednoducho.

Zlý človek je niekto, kto sa dopúšťa zlého správania. Niektorí tvrdia, že sú nemorálni, chorí, ponižujú alebo ubližujú.

Dnes ti prinášam článok, v ktorom sa dozvieš znaky, že tvoj priateľ sa chová zle a mala by si sa od neho držať ďalej. 

Má radosť z nešťastia druhých

Zdá sa (a je to všeobecne známe), že zlí ľudia majú radosť z toho, že sa niekomu niečo nepodarí. Sú viac škodoradostní ako ostatní a neúspech druhých si užívajú.

Má problémy kontrolovať sa

Zlí ľudia sa zvyčajne nevedia ovládať. Ale čo je horšie, radi ovládajú druhých ľudí. Je to preto, lebo vo veľa veciach naozaj nemajú kontrolu nad sebou a nad svojim životom, tak chcú ovládať aspoň niečo.

Väčšinou vo všetkom podvádza

Povedzme si pravdu. Všetci klameme a podvádzame. Niekedy sú naše klamstvá nevinné a zriedkavé, inokedy naopak. No zlí ľudia klamú vždy a všade. Neboja sa klamať o všetkom, čo sa ich dotýka.

Cítiš sa pri ňom menejcenná

Všimla si si, že pri zlých ľudoch sa cítiš niekedy nepríjemne? Majú v sebe niečo, čo nás núti stále o sebe pochybovať a neustále si myslieť, že robíme niečo zle. Môže to slúžiť ako ich obranný mechanizmus, ale v každom prípade to nie je správne.

Pokúša sa ťa pomýliť

Ovládanie reality a života je to, čo dáva zlým ľudom pocit moci. To je dôvod, prečo sa ťa snaží vždy presvedčiť o niečom inom, aj keď vieš, že ty máš pravdu a on sa mýli.

Nemá žiadnu zodpovednosť

Zlí ľudia nemajú nič, čo by im hovorilo, že je niečo správne alebo nesprávne. Budú robiť to, čo sa im páči. Ak pocítia nejakú vinu, zvalia to na iných, hlavne nie na seba.

Ponižuje ťa

Jednou z najhorších vlastností zlých ľudí je tá, že ťa vedia ponížiť neuveriteľným spôsobom. Nezáleží na tom, ako veľmi si sa snažila, čo všetko si urobila a zvládla… Vždy si nájdu niečo, vďaka čomu ťa vedia zhodiť.

 

Zdroj: yourtango.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife