Žena pozerá do objektívu
Pexels/Ali Pazani

Hovorí sa, že 100 ľudí, 100 chutí. Je úplne v poriadku, že si nesadneš so všetkými. Tak, ako ty nemáš rada niektorých ľudí a nezvykneš vyhľadávať ich spoločnosť, môže sa to diať aj naopak. Nie každý človek, s ktorým si v kontakte, ťa má automaticky aj rád.

Je však dôležité, aby si to zistila a aby si sa takýmito falošnými ľuďmi neobklopovala. Bude lepšie, ak sa s nimi rozlúčiš, než aby si sa mala pozerať na ich falošnosť a neúprimnosť.

A vieš, ako zistíš, že ťa niekto nemá rád a len to predstiera? Správa sa zvyčajne takýmto spôsobom!

1. Ozve sa len vtedy, keď od teba niečo potrebuje. Inak ti sám od seba nikdy nenapíše a neopýta sa ťa, ako sa máš alebo či niečo nepotrebuješ.

2. Snaží sa vyhýbať stretnutiu s tebou. Ak ho aj pozveš von, hľadá výhovorky, aby sa ti vyhol.

3. Žiadne fyzické kontakty. Len málokedy ťa chce takýto človek objať či ti dať pusu. Snaží sa od teba držať odstup.

4. Ak plánuje nejaké aktivity alebo výlet, nie si súčasťou plánu, aj keď ostatní spoloční priatelia áno. Už viackrát si ostala sklamaná, keď si sa dozvedela, že ostatní spolu niekde boli a teba opäť vynechali.

5. Nechce sa ti pozerať do očí. Ak sa aj rozprávate, radšej odvráti zrak. Niekedy dokonca stojí so založenými rukami. Aj jeho úsmev je falošný.

6. Ak chceš niečo povedať, len málokedy ťa počúva. Vaše rozhovory aj tak nejdú nikdy do hĺbky, preberáte len každodenné maličkosti.

7. V jeho spoločnosti jednoducho vieš, že sa niečo deje a necítiš sa zrovna najpríjemnejšie. Niekde v hĺbke svojej duše cítiš, že sa niečo medzi vami zmenilo. 

A čo môžeš urobiť, aby si to napravila? Záleží od teba, čo chceš. Ak v takomto priateľstve ďalej byť nechceš, jednoducho to nechaj tak, prestaň sa pomaly ozývať a vaše „priateľstvo“ samé od seba utíchne. Ak však chceš s daným človekom vychádzať dobre, môžeš skúsiť urobiť pár vecí.

Ak urobíš chybu, uznaj ju a netvár sa, že si dokonalá. Taktiež danému človeku venuj svoju pozornosť a pýtaj sa ho, ako sa má. A zároveň aj počúvaj, čo hovorí. Toto je základ, ktorý pomôcť môže, no v niektorých prípadoch nemusí. Niektorí ľudia sa jednoducho nezmenia a ak ťa nemajú radi, nezačnú ťa zbožňovať zo dňa na deň. Kvôli tomu by si sa však nemala trápiť a mala by si to brať ako prirodzenú súčasť života. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife