Rovnováha vo vzťahu nesmie chýbať.

Nikto sa predsa nechce cítiť byť horší ako svoj partner. Už na začiatku si môžeš všimnúť, s akými postojmi do vzťahu tvoja polovička prichádza. Aj keď komunikácia a kompromisy dokážu vyriešiť veľa, pocit, že je niekto lepší ako druhý len tak neodíde. Tieto znaky ti naznačia, že z jeho strany chýba rešpekt k tebe.

Nevníma tvoje pocity

Ak sú tvoje pocity, myšlienky, či obavy brané na ľahkú váhu, vyťahujem červenú vlajku. Nepovažuje to za dôležité, takže si necení ani teba samotnú. Tento problém nezmizne a zrejme sa nedá hovoriť ani o skutočnej láske.

Znižuje tvoje úspechy

Dávaj si pozor, ak tvoje úspechy neustále porovnáva so svojimi. Partneri medzi sebou nemôžu neustále súťažiť. Škodí to tvojmu sebavedomiu, pretože môžeš mať pocit, že sa dosť nesnažíš. No pre takého človeka nebude nič dostatočne dobré. Motivácia je konštruktívna, no zhadzovanie deštruktívne.

Chce ťa zmeniť

Keď máš pocit, že strácaš samú seba, niečo nie je v poriadku. Veď ak ťa neprijme takú, aká si, kvôli čomu je s tebou? Ak ťa chce zmeniť, zrejme nemá pocit, že si pre neho dosť dobrá.

Neverí tvojim rozhodnutiam

Niekto, kto ťa berie ako rovnocenného partnera verí tvojmu úsudku. Ten, ktorý ťa tak neberie má pocit, že všetko čo povieš alebo spravíš musí podliehať jeho schváleniu. Ak máš pocit, že bez neho nemôžeš robiť ani malé rozhodnutia, tak ti zrejme neverí. Môže mať pocit, že on je ten rozumnejší a spoľahlivejší.

Nerešpektuje tvoj rozvrh

Chce sa stretnúť vtedy, kedy to vyhovuje jemu a na tvoje plány neberie ohľad. Ak sa ocitneš v neustálom prispôsobovaní sa, aby si mu vyhovela, daj od neho ruky preč.

Nejaví záujem o tvoj život

Zlým znamením je, ak osoba, s ktorou tráviš toľko času sa o teba vlastne vôbec nezaujíma. Na tvoj život a rozprávanie o ňom nie je vôbec zvedavý? A ty chceš byť s niekým, kto o teba neprejavuje záujem?

Kompromis robíš vždy ty

Ak sa nad teba frajer povyšuje, bude od teba chcieť, aby si kompromisy robila vždy ty. Berieš vinu na seba, aj keď je na jeho strane. Myslíš si, že je to takto jednoduchšie a predídeš hádke, no v skutočnosti je to časovaná bomba. Keď sa dvaja nevedia dohodnúť ako partneri, treba z takéhoto nefunkčného vzťahu odísť.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.