Starí rodičia s vnučkou

Starí rodičia, to nie je len rozmaznávanie, splnenie všetkých prianí a neustále varenie a pečenie. Samozrejme, že väčšina z nás má práve takéto skúsenosti a mala by si byť za to vďačná. Niektorí sa totiž musia vysporiadať aj s toxickou babkou či dedkom. Znie to nepredstaviteľne, ale naozaj sa to deje.

Toxická rodina je niečo, čo si nevyberáš. Pri priateľoch stačí prerušiť kontakt, no pri starých rodičoch je to o čosi zložitejšie. Preto by si mala dávať pozor na varovné znaky, že aj tvoji starí rodičia sú toxickí a len zneužívajú tvoju lásku a dobrotu. Môže sa to dokonca obrátiť proti tebe.

Skúšajú to cez city a emócie

Najčastejšie to skúšajú práve cez lásku a city. Snažia sa v tebe prebudiť výčitky svedomia kvôli niečomu, čo si pre nich neurobila. „Vari ma nemáš rada?“ Môžu používať takúto alebo podobnú vetu. A všetko len za cieľom, aby dosiahli to, čo si zaumienili.

Babka bozkáva mladú ženu na čelu
zdroj: Unsplash/𝔥𝔦𝔩𝔩𝔞𝔯𝔶 𝔭𝔢𝔯𝔞𝔩𝔱𝔞

Vo všetkom vidia pesimizmus

Na všetko frflú, sťažujú sa a myslia negatívne. Na jednej strane sa im nemôžeme čudovať, ale pesimizmus im bráni v tom, aby sa tešili z maličkostí, ktoré život ponúka. Teba zahriaknu hneď, ako sa usmeješ a chcú od teba, aby si mala rovnaké myšlienky a názory ako oni.

Nerešpektujú teba a tvoje hranice

Neberú ohľad na to, že máš svoj vlastný život, režim a nejaké hranice. Myslia si, že tu pre nich musíš byť 24 hodín denne. Nerešpektujú tvoje názory, rozhodnutia alebo to, ako chceš žiť. Podsúvajú ti svoje názory a dávajú nevyžiadané rady. Všetko podľa nich robíš zle.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife