Žena opretá o strom
Pexels/Gabriel Angelo Alves

Držať si od ľudí odstup je v dnešnej dobe naozaj dôležité (pre naše zdravie a aj druhých). V tomto článku sa však zameriame na znaky, ktoré potvrdzujú, že si od ľudí držíš emocionálny odstup, pretože sa bojíš, že ti ublížia alebo zlomia srdce. Postavila si si okolo seba múry, ktoré by nemal nikto zbúrať. Nechceš sa viazať kvôli tomuto … 

Si drzá a nepríjemná

Netúžiš po tom, aby ľudia zistili, že vieš byť láskavá a milá, preto si naschvál prostoreká až drzá, a na niektorých ľudí nepríjemná. Tieto vlastnosti a prejavy správania fungujú ako tvoj osobný štít práve vtedy, keď sa chce niekto dostať k tebe bližšie. Chladným správaním mu zatvoríš všetky dvere.

Tváriš sa, že ti nič neublíži

Zároveň si však (pred ľuďmi) najväčšou flegmatičkou a v spoločnosti sa tváriš tak, že ti nič nemôže ublížiť. Nechceš totiž, aby ľudia prišli na to, že si krehká a vieš aj plakať. Radšej sa budeš hrať na tvrdú skalu, ktorej sa nič nedotkne.

Mužov a ich pokusy o flirt odmietaš

Randenia sa bojíš, preto sa aj pred mužmi hráš na nedostupnú. Každý jeden pokus o flirtovanie odbiješ ironickou poznámkou, aby sa daný chlap stiahol, pretože sa nechceš zamilovať. Skúsenosti z minulosti ťa naučili, že ti muži väčšinou len zlomia srdce.

Pôsobíš dosť chladne a nedostupne

Na verejnosti nikdy neprejavuješ radosť, nadšenie a ani sa príliš veľa nesmeješ. Celkovo na ľudí pôsobíš chladne, pretože nemáš potrebu vytvárať si priateľstvá či nadväzovať nové kontakty. Stačí ti pár priateľov, ktorí sú s tebou už od skorého detstva.

Niekedy si zlá a krutá

Správaš sa tak najmä preto, pretože nechceš, aby ľudia zistili, aké dobré srdce máš. V skutočnosti si naozaj veľmi príjemná osoba, no už si prestala ostatným veriť. Ako sme už spomenuli, do svojho vnútra si nechceš pustiť žiadnu osobu, preto to hráš na krutú ženu, ktorá sa vie pomstiť. Pokiaľ by však prišlo na „lámanie chleba“, neublížila by si nikomu.

Väčšinou chodíš von sama

A tak ti to vyhovuje. Nemusíš sa s nikým rozprávať, nikomu hovoriť o tom, aký si mala deň a udržiavať konverzáciu, ktorá ani nemá výpovednú hodnotu. Si samotárka, pretože byť s ľuďmi ťa vyčerpáva a oberá o celú energiu. Nechceš sa viazať, lebo si ju strážiš.

Nie si veľmi aktívna na sociálnych sieťach

Hoci účty založené máš, nepotrebuješ byť na nich dennodenne. Stačí ti, ak si občas pozrieš to, čo je nové, čo sa deje vo svete a kto s kým chodí. Nie si typ ženy, ktorá sa musí na sociálnych sieťach predvádzať obnažená a do kamery ukazovať všetko, čo by malo zostať tajomstvom.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife