Zlý deň. Deň, kedy ti nič nevychádza. Všetko sa kazí a nič nie je podľa tvojich predstáv. Pripadáš si úplne nemožný a máš pocit, že sa proti tebe všetci spikli. Ľutuješ, že si vôbec vstal z postele. Cítiš sa ako najnešťastnejší človek na svete a jediné, po čom túžiš, je byť neviditeľný.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Tento deň nepochybne zažil každý z nás, niektorí ho možno prežívajú práve teraz. V takýchto chvíľach je dôležité si pripomínať všetky tie úžasné veci, za ktoré môžeš byť vďačný. A tých teda je! Mohol by si popísať papier z oboch strán, a aj tak by ti zostalo ešte veľa vecí, čo si zabudol spomenúť. Vecí, ktoré robia tvoj život krajším a vďaka nim si ho užívaš naplno. Možno nemáš práve to super auto z reklamy, po ktorom túžiš, nechodíš na drahé dovolenky do Dubaja a Karibiku a nie si slávna celebrita, ale napriek tomu si šťastný človek, pretože máš to dôležité, to na čom v živote skutočne záleží.

Stále mi neveríš? Tak čítaj ďalej a presvedč sa sám.

1.máš domov
Na prvé počutie to môže znieť hlúpo a budeš krútiť hlavou. Domov? Však každý predsa má domov. No nie je to tak. Milióny ľudí po celom svete nepoznajú bezpečie domova. Domov je miesto, kde si vyrástol, miesto na ktoré sa môžeš vždy vrátiť. Nie nadarmo sa hovorí: Všade dobre, doma najlepšie.

2. máš milujúcu rodinu
Rodina je tvojou oporou, sú to ľudia. na ktorých sa môžeš spoľahnúť v každej situácii. Aj keď budeš úplne na dne, sám a stratený, tvoja rodina je tu, pripravená ti kedykoľvek podať pomocnú ruku. Váž si to, že máš rodičov a iných členov rodiny. Nie je hanbou ak raz za čas povieš mame a ocovi, že ich máš rád a že si vážiš ich prácu.

3. máš priateľov
Človek je zoon politikon, tvor spoločenský. Bez ostatných ľudí by sa nám žilo veľmi ťažko. Nadväzovanie nových známostí, stretávanie sa s ľuďmi a posilňovanie priateľstiev sú súčasťou života každého z nás. Vždy sa snaž vyhradiť si čas pre priateľov. Aj keď možno stretneš nových ľudí, neznamená to, že tí ,,starí už nie sú dôležití. Nezabúdaj na ľudí, ktorí ti pomohli, keď si to najviac potreboval. Práve oni sú tí, ktorí za to stoja.

unsplash.com

4. si zdravý
Zdravie je dar, ktorý je často podceňovaný. Berieš ho za samozrejmosť, a to aké je zdravie dôležité si uvedomíš až v čase choroby. Takto by to rozhodne byť nemalo. Tvoje telo je chrám, správaj sa k nemu zodpovedne a nepodceňuj žiadne choroby. Športuj a hýb sa ako sa len dá.

5. máš peniaze
Nie si milionár, ale máš si začo kúpiť jedlo na obed, nové oblečenie a sem tam aj nejaký ten drink. Pre teba je to samozrejmosť, no ľudia v rozvojových krajinách robia na takýto luxus aj niekoľko týždňov. Buď vďačný za každý cent a začni si sporiť na niečo, po čom túžiš. Naučíš sa lepšie hospodáriť s peniazmi a viac si ich budeš vážiť.

6. chodíš do školy / práce
Áno, aj tá nenávidená škola či robota, do ktorej chodíš je niečo, za čo by si mal byť vďačný. Viem, že skoré ranné vstávanie je mor a celý deň strávený v práci tiež neznie moc fajn, ale je veľa ľudí, ktorí prácu hľadajú a možno práve tá tvoja by pre nich bola prácou snov.

pexels.com

7. máš v živote veľa možností
V dnešnej dobe máš možnosti robiť hocičo, čo ťa baví. Páči sa ti nejaký cudzí jazyk? Môžeš sa ho naučiť prostredníctvom rýchlokurzu cez internet. Zaujala ťa nejaká kniha? Môžeš si ju zapožičať v knižnici alebo stiahnuť online. Chceš navštíviť Mexiko? Nech sa ti len páči, dnes už nepotrebuješ majetok na to, aby si cestoval po svete. V tejto dobe máš možnosti skúšať stále nové a nové veci a rozvíjať sa v rôznych činnostiach a oblastiach.

Tak čo, stále máš pocit, že si sa narodil pod nešťastnou hviezdou? Dúfam, že nie. Vždy, aj v tej najhoršej chvíli, môžeš nájsť niečo dobré, niečo čo ti zlepší náladu a zmení tvoj deň k lepšiemu. Snaž sa hľadať čo najviac takých vecí a ver, že budeš v živote šťastnejší. Váž si aj maličkosti, pretože to, čo je pre teba maličkosť, môže byť pre niekoho všetkým na svete.