Zlý deň. Deň, kedy ti nič nevychádza. Všetko sa kazí a nič nie je podľa tvojich predstáv. Pripadáš si úplne nemožný a máš pocit, že sa proti tebe všetci spikli. Ľutuješ, že si vôbec vstal z postele. Cítiš sa ako najnešťastnejší človek na svete a jediné, po čom túžiš, je byť neviditeľný.

Tento deň nepochybne zažil každý z nás, niektorí ho možno prežívajú práve teraz. V takýchto chvíľach je dôležité si pripomínať všetky tie úžasné veci, za ktoré môžeš byť vďačný. A tých teda je! Mohol by si popísať papier z oboch strán, a aj tak by ti zostalo ešte veľa vecí, čo si zabudol spomenúť. Vecí, ktoré robia tvoj život krajším a vďaka nim si ho užívaš naplno. Možno nemáš práve to super auto z reklamy, po ktorom túžiš, nechodíš na drahé dovolenky do Dubaja a Karibiku a nie si slávna celebrita, ale napriek tomu si šťastný človek, pretože máš to dôležité, to na čom v živote skutočne záleží.

Stále mi neveríš? Tak čítaj ďalej a presvedč sa sám.

1.máš domov
Na prvé počutie to môže znieť hlúpo a budeš krútiť hlavou. Domov? Však každý predsa má domov. No nie je to tak. Milióny ľudí po celom svete nepoznajú bezpečie domova. Domov je miesto, kde si vyrástol, miesto na ktoré sa môžeš vždy vrátiť. Nie nadarmo sa hovorí: Všade dobre, doma najlepšie.

2. máš milujúcu rodinu
Rodina je tvojou oporou, sú to ľudia. na ktorých sa môžeš spoľahnúť v každej situácii. Aj keď budeš úplne na dne, sám a stratený, tvoja rodina je tu, pripravená ti kedykoľvek podať pomocnú ruku. Váž si to, že máš rodičov a iných členov rodiny. Nie je hanbou ak raz za čas povieš mame a ocovi, že ich máš rád a že si vážiš ich prácu.

3. máš priateľov
Človek je zoon politikon, tvor spoločenský. Bez ostatných ľudí by sa nám žilo veľmi ťažko. Nadväzovanie nových známostí, stretávanie sa s ľuďmi a posilňovanie priateľstiev sú súčasťou života každého z nás. Vždy sa snaž vyhradiť si čas pre priateľov. Aj keď možno stretneš nových ľudí, neznamená to, že tí ,,starí už nie sú dôležití. Nezabúdaj na ľudí, ktorí ti pomohli, keď si to najviac potreboval. Práve oni sú tí, ktorí za to stoja.