instagram/soaudreyhepburn

Ikonická hollywoodska herečka, módna ikona, ženská inšpirácia. Audrey Hepburn si svojím životným príbehom a činmi získala srdcia fanúšikov po celom svete. Poďme sa pozrieť na zaujímavé fakty o jej živote, o ktorých si zrejme doteraz nepočula.

Jej domácim miláčikom bol jeleň

Na chvíľu si adoptovala jeleňa, ktorý ju mal prenasledovať v jednej filmovej scéne. Aby sa medzi nimi vytvorilo puto, tréner jej odporučil, aby si ho vzala domov.

Vyfajčila 3 krabičky cigariet denne

60 cigariet denne, to je naozaj číslo. Aj Audrey mala svoje neresti a fajčenie patrilo k nim. Začala s tým počas druhej svetovej vojny, keď mala len 15 rokov.

Mala strach z vody

Voda jej naháňala hrôzu, no kvôli niektorým scénam jej musela čeliť. Síce to zvládla ako profesionálka, no v bazéne musel byť personál pre jej pocit bezpečia.

Jej skutočné meno nebolo Audrey

Veľa umelcov si kvôli kariére zmení meno. Audrey sa pôvodne volala Audrey Kathleen Ruston, no to jej neznelo dobre pre televíziu. Podľa niektorých zdrojov si jej matka počas vojny zmenila meno a Audrey bola vtedy Edda Van Heemstra.

Bola skvelou baletnou tanečnicou

Baletu sa začala venovať keď mala 5 rokov. Stať sa profesionálkou bol jej sen, no keďže trpela podvýživou, nikdy si ho nesplnila.

Randila s prezidentom

Keď bol J.F. Kennedy ešte senátorom, bola s ním niekoľkokrát na rande. Z ich vzťahu nevzišlo nič vážne, no priateľmi ostali. Dokonca mu rok po Marilyn Monroe zaspievala aj Happy Birthday.

Mala aj hejterov

Audrey bola miláčikom a hviezdou Hollywoodu. Aj keď sa zdá, že ju všetci milovali, nebolo to tak. Herci Humphrey Bogart či Marlon Brando ju dokonca nazvali netalentovanou.

 

Zdroj: thetalko.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieŠoubiznis & Hot News