Žena sa opiera o mužovu hruď
Pixabay/AdinaVoicu

Vieš, že ťa tvoj priateľ ľúbi, no aj napriek tomu sa cítiš neisto a bojíš sa toho, že ťa opustí? Tieto pocity zažíva mnoho žien, no veľakrát až neoprávnene. Všetko si vytvárame vo svojej hlave a určite sama dobre vieš, že niekedy ide o poriadne katastrofické scenáre. 

Čo s tým môžeš urobiť? Máme pre teba 7 jednoduchých tipov, ktoré ti pomôžu konečne prekonať tvoju neistotu vo vzťahu.

Neporovnávaj súčasný vzťah s predošlými

V prvom rade by si mala prestať myslieť na svoje predošlé vzťahy a porovnávať ich s tým, čo máš teraz. Stále rozmýšľaš nad tým, čo sa kedysi pokazilo a čakáš, kedy sa to stane aj teraz. Každý vzťah je jedinečný a to, že niečo neklapalo s tvojím bývalým, neznamená, že sa to bude opakovať.

Ak však na to budeš neustále myslieť, môžeš si to akurát tak všetko privolať.

Dôveruj svojmu partnerovi

Ak ti tvoj priateľ povie, že ťa ľúbi, neodpovedaj mu otázkou – naozaj? Viem, že potrebuješ počuť uistenie, že to tak naozaj je, a že ti neklame, no ak ho budeš takto neustále bombardovať, skôr či neskôr ho to omrzí. Musíš mu veriť, lebo ak to tak myslí naozaj, nebude ho baviť presviedčať ťa o tom. Buď to pochopíš alebo nie.

Spoznajte svoj jazyk lásky

Vo vzťahu je mimoriadne dôležité poznať jazyk lásky toho druhého. V našom kvíze môžeš ľahko zistiť, ktorý to je. Kým tebe možno viac záleží na dotykoch a pozornosti, tvojho priateľa viac potešia slová pochopenia a vďačnosti. Kým nedokážete obaja akceptovať jazyk lásky toho druhého, len ťažko budete môcť byť skutočne šťastní.

Nehľadaj problémy tam, kde nie sú

Prečo sa snažíš vyvolávať hádku len preto, že ti niečo sadlo na nos? Nevytváraj si scenáre v hlave a neobviňuj ho z vecí, ktorých sa vôbec nedopustil. Nehľadaj problémy tam, kde nie sú, lebo inak sa naozaj objavia.

Nauč sa prijímať komplimenty

Ak ti ráno povie, že si krásna aj po prebudení, ver mu. A poďakuj. Nevyhováraj sa hneď, že si vymýšľa a podobne. Ak ťa ľúbi, naozaj si pre neho krásna aj bez make-upu a v ktorúkoľvek časť dňa. Tvoja neistota ti nedovolí akceptovať pekné veci vo svojom živote a komplimenty k nim patria tiež.

Zameraj sa na svoje prednosti a kvality

Keď sa naučíš prijímať komplimenty, mala by si sa tiež zamerať na to, čo je na tebe najlepšie. Ak sa chceš zbaviť neistoty, musíš si vedieť sama priznať svoje kvality a prednosti. Čo robíš vo vzťahu dobre a pre to, aby pekne fungoval?

Čo môžeš svojmu priateľovi ponúknuť, čo by u iných žien možno nenašiel? Vyslov to aj nahlas alebo si to napíš na papier. Keď to budeš počuť/vidieť, rýchlejšie tomu ty sama uveríš.

Užívaj si aj maličkosti

Tým, že vo svojom živote nebudeš hľadať len problémy a zameriavať sa na hádky, získaš trochu viac času. Mala by si ho investovať do toho, aby si sa začala tešiť aj z maličkostí, ktoré ti život ponúka. Netráp sa tým, čo bolo, ale užívaj si prítomnosť a to, čo ti prináša.

Ak sa ti podarí tieto veci zaradiť do svojho života, uvidíš, že úroveň tvojho vzťahu sa ešte viac zvýši. A tá večná neistota sa pomaly, ale isto vytratí. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating