Ak chceš zažiť ozajstnú nefalšovanú lásku, ktorou budeš každý deň zavalená aj miliónkrát, tak práve pes ti ukáže, ako má táto pravá láska a kamarátstvo na život a na smrť vyzerať. Bude sa tešiť tvojim príchodom domov a pozornosti. Slzy ti bude olizovať, v pokojných dňoch ti trochu zdvihne tlak roztrhaným toaletným papierom a vždy ti bude dokazovať svoju oddanosť a vďačnosť. 

Ak si milovníčka vzrastovo veľkých plemien, no nevieš, ktoré by sa ti hodilo a rozmýšľaš aj nad rodinou, toto sú tí najlepší spoločníci, ktorí tvoje bábätko, manžela s radosťou privítajú,  zabavia a budú milovať viac ako kosti zahrabané v záhrade. Pes môže dieťa naučiť zodpovednosti, empatii, spolupráci či ovládaniu motoriky, a hlavne mu ukáže, že zvierat sa netreba báť, ale pristupovať k nim s citom. 

Aj keď sa možno zdá, že vhodnými plemenami do rodín s deťmi sú najmä malé “guličky”, opak je pravdou. Deti totižto malé psíky berú skôr ako plyšáky, svoje hračky, a tak sa v dieťati nebuduje rešpekt. 

Ako aj my, tak aj zvieratá majú svoju povahu, zážitky z minulosti, ktoré môžu meniť ich charakter. Toto je 7 plemien, ktoré sú milujúcimi maznáčikmi, pokojnými plemenami, a hlavne pri dobrej výchove, dostatočnej pozornosti a zaobstaraniu všetkých životných potrieb aj výbornými kamarátmi detí. 

1. Zlatý retríver

2. Boxer

3. Staford

4. Vyžla

5. Pudel (rôzne typy)

6.  Kólia (rôzne typy)

7. Bernský salašnícky pes

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.