Muži, ktorí vedia klamať o všetkom
Pexels/Maksim Goncharenok

Na svete existujú iba tri typy ľudí. Tí, ktorí nežiarlia vôbec a je im jedno, čo ich partner robí, druhí žiarlia úplne na všetko, nepoznajú zdravú hranicu a sú neustále podozrievaví. A nakoniec tu máme ešte zlatý stred, kedy partner žiarli, ale len tak zdravo. Takáto žiarlivosť vie vzťahu dokonca pridať na iskrení a neupadnúť do stereotypu. Ktorý prípad je tvoj partner?

Ak máš po boku žiarlivca, určite už vieš, že toto je 7 najčastejších dôvodov, pre ktoré na nás muži žiarlia.

Žiarli na bývalých partnerov

Toto majú muži a ženy spoločné. Aj keď je to minulosť a sú to už bývalí partneri, stále na to dokážu žiarliť. Žena sa s tým vyrovnáva ľahšie, no chlap dokáže žiarliť pri každej spomienke alebo zmienke jeho mena.

Keď sa žena usmieva na mobil

Tak rád by vedel s kým si píše, čo na tom mobile robí, alebo na čo sa to usmieva. Aj keď je vo vzťahu potrebná dôvera, partneri o sebe nemusia vedieť úplne všetko do detailov. Keď sa partnerka usmieva na mobil, tak to nemusí znamenať nič zlé, no aj tak to priateľa neodradí od toho, aby mal chrobáka v hlave.

Žena pozerá zamilovane na muža
zdroj: Unsplash/Vitae London

Na kamarátky

Pretože s ňou trávia veľa času. Možno nie tak veľa, ako by si ona predstavovala, no chlapovi to príde nadmerne. Pokiaľ muž žiarli, chcel by tráviť všetok svoj voľný čas len s ňou, nikomu inému by ju nedal.

Keď je partnerka vonku s kamarátom

Aj keď sa hovorí, že priateľstvá medzi mužom a ženou dokážu fungovať, keď je už jeden z nich vo vzťahu, je samozrejmosťou, že druhý partner bude žiarliť. Môže mať dôveru silnú, no stále je tu neistota z toho, čo sa stane, ak…

Chlap a žena tancujú na párty
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Na jej vyzývavé oblečenie

Hlavne vtedy, keď idú spolu von. Či už na párty, do baru, na oslavu alebo niekam, kde bude veľa mužských divákov.

A tí najviac žiarliví chlapi by boli radi, keby ich partnerky chodili zahalené od päty až po krk. Výstrihy a mini sukne by úplne zakázali.

Keď ide na dámsku jazdu

Ochranárskemu mužovi je jedno, či ide na víkend s mamou preč alebo berie sestry, nebodaj svoje kamarátky… Je od neho celý víkend vzdialená, preto si dovolí žiarliť.

Avšak, keď ide na pánsku jazdu on, musí byť všetko v poriadku. Na toto by naozaj nemali chlapi žiarliť, pretože každý potrebuje raz za čas priestor pre seba.

Dokonalé leto s najlepšou kamarátkou
zdroj: Unsplash/Gian Cescon

Na flirtovanie s druhými

Vo vzťahu plnom lásky by sa to nemalo stať. Avšak, pár drinkov vie urobiť svoje. Žiarlivý priateľ môže byť veľmi nahnevaný vtedy, ak sú s priateľkou vonku alebo v bare, a tá začne flirtovať s náhodným mužom. Môže ísť o úplne nevinnú konverzáciu, no opitosť nepresvedčíš o tom, že sa nič nedeje.

Pozor ale na prehnaných žiarlivcov. Chlapi, ktorí sa narodili v týchto znameniach k tomu majú najväčšie predispozície. Pokiaľ k nim patrí aj ten tvoj, poradíme ti, ako sa vyrovnať so žiarlivým partnerom. Viac sa dozvieš TU.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating