Čím si starší, tým ide život rýchlejšie. Postupne naberá na obrátkach a ty sa ani nenazdáš a uvedomíš si, že si pristará na to, aby si robila niečo, čo si kedysi chcela.

Dvadsiate roky sú v našom živote na to, aby si ich žila naplno. Robila veci, ktoré môžeš len preto, že TERAZ môžeš. Zbavila sa všetkého, čo ťa ťaží a drží späť a užívala si život plnými dúškami. Tu je 7 vecí, na ktoré nesmieš v svojich 25 rokoch zabúdať.

1. Nečakaj, kým budeš mať všetko prichystané na cestovanie

Možno si hovoríš, že budeš cestovať, keď zarobíš dostatok peňazí alebo dokončíš školu. V skutočnosti lepší čas na cestovanie už nebude. Teraz nemáš záväzky, si plná sily a máš v sebe dávku odvahy. Neboj sa vykročiť do sveta a spoznať nepoznané.

@johannaeolsson #womanslook

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

2. Neostávaj priateľka s ľuďmi, ktorí ťa ničia

Viem, možno spolu máte minulosť, no postupne sa aj tá najlepšia kamarátka môže zmeniť. Zrazu máš pocit, že ti viac závidí ako praje a odhovára od vecí, ktoré by ťa urobili šťastnou. Nenechaj sa využívať a obklop sa ľuďmi, ktorí robia tvoj svet krajším.

3. Neostávaj v práci, ktorú neznášaš

..len preto, aby si zarobila dostatok peňazí. Tvoja práca je miesto, kde stráviš, žiaľbohu, väčšinu svojho života. Preto ťa musí baviť! Nevravím, že každý deň do nej budeš chodiť s nadšením, no minimálne by si ju mala mať rada a zaujímať sa o to, čo robíš.

4. Nebuď pohodlná

Piatok večer, balíček čipsov a telka ti úplne stačí. Cez víkend nemáš chuť na nič iné ako ostať doma na gauči. Odmietaš výlety, party a iné spoločenské akcie, pretože sa ti už nechce. Nemáš 80 rokov na to, aby si hovorila všetkému nie. Skúšaj nové veci! A to každý deň.

#GoodMorning @annaksyuk #passion

A post shared by WOMANSLOOK RUSSIA 🇷🇺 (@womanslook) on

5. Prestaň byť na seba príliš prísna

Všetci sme sa tešili na to, keď dospejeme a budeme samostatní. Teraz často spomíname, ako radi by sme sa vrátili do bezstarostných detských čias. To však možné nie je. Prestaň sa porovnávať s ostatnými a ži si svoj život najlepšie ako vieš. Každý robíme chyby a prešľapy, no úspech dosiahneš vtedy, keď sa na nich dokážeš zasmiať.

6. Začni hovoriť áno

Príležitosť klope na dvere každý deň. A šťastie praje pripraveným. Odhoď strach a zábrany, a nauč sa hovoriť áno veciam, ktoré ti život ponúka. Nikdy nevieš, či ti nezmenia život k lepšiemu.

7. Neboj sa požiadať o to, čo si zaslúžiš

Už máš dosť rokov na to, aby si sa nehanbila a išla si za tým, čo naozaj chceš. Dospela si, a si si vedomá svojej hodnoty. Vieš, koľko ťa stojí úsilia tvoja práca a vážiš si svoj voľný čas. Nezahadzuj ho s niekým, kto to nevie oceniť.

 

Zdroj: elitedaily.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.