Nie každý sa narodí ako dobrý rozprávač. Niektorí z nás sú omnoho lepšími poslucháčmi a mysliteľmi. To ešte neznamená, že ak sú ticho musia byť smutní alebo urazení. A nie, nie sú ani anti-sociálni, či divní. Jednoducho hovoria len vtedy, keď majú niečo podstatné, o čo sa chcú so svetom podeliť. Prinášame ti 7 vecí, ktoré by si tichí ľudia želali, aby o nich ostatní vedeli.

Nie je smutná, pokiaľ toho veľa nepovie –nerob unáhlené závery z toho, že tvoja priateľka veľa do konverzácie neprispela. Buď si istá, že ťa pozorne počúva a myslí si svoje, len to nepotrebuje zbytočne analyzovať. Na smútok existujú presnejšie dôkazy, ako napríklad plač, či slzy v očiach, ktoré by si si určite všimla.

Je tým najlepším poslucháčom, akého si si mohla priať – niet nad človeka, ktorá ťa dokáže vypočuť, keď to potrebuješ. A tým nemyslím, že bude pri tebe sedieť a tváriť sa, že počúva. Tichá kamarátka má presne túto vlastnosť. Dokáže ťa vypočuť bez toho, aby ti neustále skákala do reči a snažila sa presadiť samú seba.

zdroj: unsplash.com

Rozpráva, len nie tak veľa ako ty – a nie zakaždým, keď ty. Jednoducho si vyberá, s kým sa jej oplatí komunikovať. A keď sa už rozhovorí, tak sa budeš čudovať.

Jej najlepšia priateľka, je jej absolútnym opakom – možno to je paradox, ale tichí ľudia sa pohybujú v okruhu tých hlučných. Rovnako to bude aj s jej najlepšou kamarátkou, s ktorou sa týmto spôsobom dopĺňajú a tvoria nerozlučnú dvojicu.

Neznáša reči o ničom – otravujú ju pripomienky o počasí, alebo otázky o tom ako sa má, pričom nikoho úprimne nezaujíma odpoveď. Nepokladá za dôležité baviť sa o tak nepodstatných veciach.

Cíti sa maximálne pohodlne, keď je ticho – mám veľa známych, ktorí neznesú ticho. Musia mať zapnuté minimálne rádio, alebo televíziu. Jej to však nevadí. Ticha sa nebojí, práve naopak, upokojuje ju.

Naštve sa, keď sa jej budeš dookola pýtať, čo jej je – pretože odpoveď je nič. A už ti to minimálne trikrát povedala, no ty nevieš pochopiť, prečo je ticho, keď jej nič nie je. Nesmieš sa porovnávať s tichým človekom, pretože myslí inakšie.

Zdroj: elitedaily.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.