Depresia si nevyberá. Na Slovensku je však stále chápaná ako nejaký nezmysel, ktorí si vymysleli mladí, no opak je pravdou. Depresia je vážny stav, ktorý treba riešiť a toto je 7 vecí, ktoré robia ľudia s depresiou inak ako my, ktorí ju nemáme. 

Strácajú šťastie v malých veciach. Nevedia sa upnúť na celkové šťastie. Práve naopak, hľadajú šťastie v maličkostiach, ktoré sa im však nezdajú dostatočne dobré. Nevedia sa tešiť z vecí ako zdravie, dobrý priatelia či láska. Hľadajú niečo s hlbším zmyslom.

Nikoho nechcú zaťažovať so svojimi problémami. Hovoria, že sú strojcami vlastného šťastia a že svoje problémy musia odtrpieť sami. Len málokomu povedia o svojich problémoch a neveria každému.

Stále dbajú na vzhľad. Hovorí sa, že ľudia, ktorí trpia depresiou, sú často neupravení, pretože na to nemajú ani energiu ani si to neuvedomujú. Sú však ľudia, u ktorých by si určite nepovedala, že trpia depresiou, keďže sú neustále pekne upravení, pretože chcú zakryť to, ako sa cítia.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: thoughtcatalog.com

Sú neustále v stave pochybností. Neustále pochybujú nielen o sebe, ale aj o druhých. V hlave si vytvárajú nepravdivé ilúzie, ktoré nemajú nič spoločné s realitou. Preto sa vedia často utrápiť do stavov, z ktorých sa nie je ľahké dostať.

Nevedia rozlíšiť ťažké a ľahké boje. Každý problém vedia poriadne „nafúknuť“ a vedia sa k nemu utrápiť na maximum. Nerozlišujú, či je to malá hádka alebo veľký problém, skrátka všetko je problém, ktorý je veľmi ťažké vyriešiť.

Majú dobré dni, ktoré ich vykúpia. Majú však svetlé chvíľky, ktoré ich dokážu potešiť a v ten deň sa cítia veľmi šťastne. To je však len veľmi výnimočné a veľmi prchavé šťastie.

Nedokážu sa zamerať na budúcnosť. Myslia neustále na minulosť a na to, čo sa dalo zlepšiť. Veľmi veľa pochybujú a utápajú sa v žiali a v chybách, ktoré urobili. Aj keď ich nikto za ne neodsúdil alebo si ich dokonca ani nevšimol, ľudia s depresiami to v sebe neustále riešia.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.