Stalkovanie na sociálnych sieťach

Počas vzťahu si si zvykla vidieť na jeho sociálnych sieťach všetko. A takéhoto zvyku sa je po rozchode ťažké zbaviť – nedá sa prestať prezerať jeho profil, keď si ho videla vždy ako prvého. Druhou vecou je samozrejme zvedavosť – čo robí, čo má nové (rozumej či má nejakú inú), … Najlepšie by bolo vidieť, že sa nemá dobre, čo by tvoje ego potešilo. Ale pamätaj, zíde z očí, zíde z mysle. Netráp svoje srdce a zabudni na stalkovanie!

Predstieranie, že všetko je OK

Veľa ľudí sa po rozchode hneď vrhne do práce a predstiera, že všetko je v poriadku. Popieraním však bolesť nezmizne. Spôsobíš tým len to, že rana bude pod povrchom len rásť, až kým neprepukne v oveľa horšej miere. A nevyliečené srdce môže zabrániť v tvojom ďalšom vzťahu. Krič ak sa ti chce, a plač, až kým si nevydýchneš.

zdroj: unsplash.com

Porovnávanie sa s jeho novou priateľkou

Veľa mužov potláča pocity z rozchodu tak, že si nájdu niekoho nového. Nerob tú chybu, že sa s jeho novým objektom budeš porovnávať. Vo väčšine prípadov ide iba o niekoho, kto mu lieči srdce a nie niekoho, koho v tak krátkom čase dokáže milovať viac ako teba. Zbytočne si budeš lámať sebavedomie.

Začať hneď randiť

Rovnako ani ty by si si nemala liečiť zlomené srdce tým, že si nájdeš hneď niekoho nového. Chceš zabudnúť a cítiť sa opäť žiadaná, no kým sa sama so sebou nevysporiadáš, nemá to žiaden zmysel. Okrem toho môžeš byť ty tá, ktorá zlomí niekomu srdce, pretože nie je úprimná.

zdroj: unsplash.com

Ignorovanie príležitostí

Emocionálne rany síce nevidno ako tie fyzické, ale bolia rovnako. Nesmieš však ostať v stave hnevu a smútku navždy. Znamenalo by to, že sama nedokážeš odpúšťať. Smúť koľko potrebuješ, ale neignoruj možnosti, ktoré ti môžu pomôcť posunúť sa v živote ďalej, akými sú napríklad nová práca, známosti, či iná životná zmena.

Písanie správ uprostred noci

Obzvlášť po tom, čo si vypila pohár vína. K tomuto len jedno – nikdy to nerob! Sama zo seba spravíš zúfalku, a to naozaj nechceš.

Navštevovať „vaše“ miesta

Návšteva miest, ktoré v tebe vyvolajú spomienky z obdobia „šťastia“ naozaj nepomôže. V myšlienkach sa budeš presviedčať, že ste boli len šťastní, pretože také pocity v tebe tieto miesta vyvolajú.

 

Zdroj: thetalko.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.