Pexels/Anfisa Eremina, Instagram/domcur

Leto máme v plnom prúde a ty sa môžeš venovať činnostiam, bez ktorých si toto obdobie nedokážeme predstaviť a stretávame sa s nimi každý rok. 

Ktorá z týchto vecí je pre teba cez leto najdôležitejšia či najobľúbenejšia?

Kúpanie

Bazény, aquaparky, prírodné kúpaliská či jazerá. Možností je veľa a je len na tebe, ktorú si zvolíš. Počas horúčav padne vhod schladiť sa vo vode.

Občerstvenie zo stánkov

S kúpaliskami sa spája aj občerstvenie, ktoré k tomu jednoducho patrí. Langoše, hot-dogy, gofry a mnohé ďalšie. Môžeš držať akúkoľvek diétu či sa snažiť o zdravý životný štýl, no týmto dobrotám sa nedá odolať.

Grilovačka

Ak nevieš, čo jesť cez leto, voľba je jasná. Bez grilovačky alebo opekačky to nejde. Skvelý program nielen pre rodinu, ale aj kamošov. Samozrejme, prejedať sa netreba a k mäsu či grilovaným syrom si dopraj aj trochu zeleniny.

Letné pochúťky

Zmrzlinu nájdeš na každom rohu, v meste aj na kúpaliskách. Táto ľadová pochúťka je skvelá na osvieženie, ak si vyberieš vhodné príchute, ktoré nebudú príliš sladké. Ak si strážiš kalórie, môžeš si zdravú zmrzlinu a nanuky vyrobiť aj doma.

Červený alebo žltý melón? U väčšiny počas leta vyhráva skôr červený, ktorého sa nevieme nabažiť. Uprednostňuješ jeho nakrájanie alebo ho vyjedáš skôr lyžicou?

Varená kukurica je obľúbeným jedlom aj zo stánkov, no svoje čaro má aj vtedy, keď si ju uvaríš doma. Skúšala si niekedy kukuricu už aj ugrilovať? Chutí trochu inak, no tiež veľmi dobre.

Výlety

Práve leto je ideálnym obdobím na spoznávanie nášho krásneho Slovenska alebo aj zahraničia. V našej rubrike Cestovanie nájdeš množstvo zaujímavých tipov na destinácie a miesta, ktoré sa oplatí navštíviť.

Bedminton a frisbee

Kedy inokedy si zahráš bedminton alebo frisbee než cez leto? Najobľúbenejšie letné športy, ktoré za športy vlastne ani nepovažujeme. Len si užívame, že si ich môžeme zahrať a dúfame, že nájdeme niekoho, koho na to presvedčíme.

Pozorovanie hviezd

Počas leta býva časté aj pozorovanie hviezd. Každý rok sa môžeš tešiť na pár dní, počas ktorých je padanie hviezd výraznejšie a neexistuje, že by si nejakú neuvidela. Vyskúšaj navštíviť napríklad Park nočnej oblohy, kde je minimum svetelného smogu a podmienky na pozorovanie hviezd sú dokonalé.

Festivaly

Koronavírus síce letné festivaly obmedzil, no pár sa ich nájde. Pevne veríme tomu, že budúci rok sa všetko vráti do normálu a budeme si môcť užiť niekoľko dní zábavy a dobrej hudby v spoločnosti priateľov.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife