Do konca roka nám ostávajú len približne dva týždne, preto je najvyšší čas ukončiť to vo veľkom štýle. A na takéto finále by si sa mala aj patrične pripraviť. 

Keďže ešte máš trochu času, mala by si stihnúť urobiť aspoň týchto 7 vecí. V posledný deň roku 2021 tak budeš mať zo seba oveľa lepší pocit a budeš si môcť povedať, že si urobila všetko pre to, aby si do toho nového vkročila s čistým štítom.

Ide o jednoduché činnosti, takže sa nemusíš obávať toho, že by si ich nestihla. Najlepšie by bolo, ak by si nevynechala žiadnu a pokúsila sa splniť všetky.

Dokonči vianočné prípravy v predstihu

Aspoň jeden rok by si sa nemusela naháňať a stresovať až do poslednej chvíle. Darčeky nezháňaj len 23. decembra, ale skompletizuj si všetko už v najbližšej dobe. Nezabudni na upratovanie a chystanie štedrovečerného jedla. Namiesto nestíhania si tak budeš môcť konečne vychutnať tú pravú vianočnú atmosféru s nohami vyloženými pred telkou.

Upeč aspoň jeden koláč

Aj keď si cukrársky antitalent, prekonaj sa a nekupuj všetky koláče v obchode. Alebo nenechávaj všetko na maminu s babkou. Ak si netrúfaš na zložité zákusky, vyskúšaj aspoň jednoduché medovníčky alebo iné tradičné sušienky. Ak priložíš ruku k dielu, budeš mať zo seba oveľa lepší pocit.

Pomôž niekomu, kto to potrebuje

Pred Vianocami sa každoročne vytvárajú rôzne zbierky na pomoc tým, ktorí to potrebujú a nemôžu si to dovoliť. Určite máš doma niečo, čo vieš darovať ďalej, prípadne to môžeš aj kúpiť. Ak hmotné darčeky nie sú pre teba, venuj pár eur na charitu. Pred sviatkami je pekné, ak si pomôžeme aj navzájom.

Spíš si zoznam vecí, za ktoré si vďačná

Rok 2021 bol náročný, no určite sa nájde aspoň zopár vecí alebo udalostí, za ktoré si vďačná. Pokojne si ich zapíš niekam na papier alebo do poznámok, nehovor si ich len v hlave. Spoznala si niekoho výnimočného alebo sa ti podarilo dosiahnuť niečo, po čom si veľmi túžila? Zaspomínaj si na tie najkrajšie okamihy.

Aké predsavzatie si dáš budúci rok?

Nový rok, nové možnosti. Na prelome si vždy dávame nejaké predsavzatia, ktoré vo väčšine prípadov aj tak nedodržíme. Preto si vyber iba jedno, na ktoré sa budeš môcť plne zamerať. Nemôžeš chcieť zrazu zmeniť celý svoj život. Radšej na tom pracuj postupne. Keď sa ti podarí dosiahnuť jednu vec, tá ďalšie pôjde ešte jednoduchšie.

Čo čakáš od roku 2022?

Čo všetko by si chcela zažiť, vidieť alebo urobiť? Pokojne si už teraz spíš svoj wishlist. Začni rozmýšľať aj nad tým, ako by mohla vyzerať tvoja nástenka snov či vízií, ktorá sa vytvára zväčša začiatkom januára. Ak budeš mať svoje sny na očiach, je oveľa vyššia šanca, že sa ti ich podarí splniť.

Stráv sviatky so svojimi najbližšími

A na záver to najdôležitejšie. Stráv vianočné sviatky v pokoji so svojimi najbližšími. Aj keď medzi vami možno boli rôzne nezhody, na Vianoce by nemal byť nikto sám. To isté platí aj o silvestrovskej noci. Možno ťa nečakajú bujaré zábavy ako po minulé roky, o to viac si vyberaj, s kým stráviš posledné hodiny tohto roku.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.