Instagram/nadiine.o

Už sme sa prehupli do druhej polovice leta a práve pri takomto bilancovaní si najviac uvedomíme to, ako rýchlo letí čas. Čo všetko si už stihla počas týchto mesiacov zažiť? Určite je toho ešte stále veľa, čo by sa dalo robiť, preto máme pre teba zopár tipov.

Aby si si na konci leta mohla povedať, že si ho využila naozaj naplno, so svojím priateľom by si mala zažiť aj tieto veci. Zabavíte sa, zblížite sa, no čo je najdôležitejšie, budete si užívať jeden druhého. Čo z toho urobíte ako prvé?

Spoločný výlet alebo dovolenka

Ešte nie je neskoro na spoločný výlet alebo dovolenku. Je dobré urobiť to teraz, kým to dovoľuje epidemiologická situácia. Ak sa opäť zatvoria hranice, mohli by ste ľutovať, že ste sa nikam nevybrali. Nahrávajú vám aj ceny leteniek, ktoré sú vo výpredajoch za naozaj nízke ceny.

Prípadne vezmite auto a choďte do Chorvátska alebo inej blízkej krajiny. Ale, samozrejme, peknú dovolenku si môžete urobiť aj doma na Slovensku.

Turistika

Aspoň jeden deň by ste mali venovať aj turistike po Slovenku. Máme tu tak veľa nádherných miest, ktoré stoja rozhodne za pozretie. Nemusíš ísť ani vyslovene do Vysokých Tatier, kde teraz nájdeš plno turistov. Naša krajina ukrýva nádherné lokality aj inde. Určite si prezri našu rubriku Cestovanie, kde nájdeš plno tipov.

Piknik v prírode

Bola by škoda nevyužiť pekné teplé počasie na jedenie vonku. Okrem klasickej grilovačky alebo opekačky by ste si aspoň jeden deň mali urobiť aj piknik. Občerstvenie môžete pripraviť aj spoločne, nezabudnite zabaliť deku a pribaľte pokojne aj fľašu dobrého vína a nejakú spoločenskú hru. Nájdite si odľahlé miesto, kde vás nikto nebude rušiť a prežite krásny deň.

Deň pri vode

K letu neodmysliteľne patrí aj voda. Zabudnite na mobily a jeden celý deň strávte pri vode. Je jedno, či sa vyberiete k jazeru, na kúpalisko alebo si doprajete aj wellness. Ak si vyberiete jazero, nezabudnite si pribaliť bedminton, loptu alebo aspoň nafukovačky.

Urobte si domácu zmrzlinu

Všade po meste nájdeš stánky so zmrzlinou a môžeš si ju kúpiť aj v obchode. Prečo si ale nevyrobiť rovno vlastnú zmrzlinu alebo nanuky, v ktorých budeš presne vedieť, čo sa nachádza? Nielen že budú chutné, ale aj zdravšie. V našom článku nájdeš aj niekoľko tipov a receptov na chutné ľadové osvieženie.

Pozorovanie hviezd

Počas leta je ideálna príležitosť sledovať hviezdy. Zoberte deku a pre istotu nezabudnite aj na repelent. Môžete to spojiť aj so sledovaním filmu pod nočnou oblohou.

Pozorovanie západu/východu slnka

Okrem hviezd si môžete pozrieť aj krásne východy a západy slnka. Užívajte si krásu, ktorú nám naša príroda poskytuje a tešte sa aj z takýchto maličkostí. Aj keď slnko vychádza pomerne skoro, jeden deň skoršie vstávanie určite zvládnete.

Venčenie psíkov z útulku

Počas leta môžeš pomôcť aj pracovníkom v útulkoch, a to tým, že vezmeš nejakého psíka na prechádzku. Zisti si, či útulok v tvojom okolí ponúka možnosť venčenia, no veríme, že áno. Potešia sa tomu aj pracovníci, no hlavne psíkovia. Nezabudni si zabaliť vodu a pokojne aj piškóty pre psov ako odmenu.

Spoločné športovanie

Behanie, bicyklovanie, korčuľovanie, plávanie, tenis či bedminton. Samozrejme, že toho môže byť viac, no toto patrí k obľúbeným letným športom. Ak by ste to robili samostatne, mohlo by vás to nudiť. Vo dvojici sa to tiahne lepšie, tak sa nebojte niektoré dni prežiť aj aktívne.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating