Unsplash/Toa Heftiba

Priatelia sú pre nás veľmi dôležití a život bez nich môže byť naozaj nudný. Aj keď sa nachádzaš vo vzťahu, nemala by si na nich zabúdať. Čím budeš staršia, tým viac uprednostníš zopár kvalitných a pravých priateľov pred desiatkami povrchných kamarátov, na ktorých sa nemôžeš vlastne ani spoľahnúť.

Počas svojho života by si mala mať po svojom boku len tých najlepších priateľov. Ideálne by bolo, ak by išlo o týchto 7 typov, ktorých potrebuje každá z nás. Nemusíš ich mať, samozrejme, všetkých naraz, to by bolo asi nemožné dosiahnuť.

Mala by si však vedieť, že ak na nich niekedy natrafíš, váž si ich, pretože môžu byť pre teba veľmi dôležití.

BFF

Určite ti nemusíme opakovať, že každá žena by mala mať svoju spriaznenú dušu v podobe tej najlepšej priateľky. Ide o osobu, na ktorú sa môžeš kedykoľvek spoľahnúť a považuješ ju viac-menej za svoju rodinu. Ak takú po svojom boku máš, si naozaj šťastná žena.

zdroj: Unsplash/Kinga Cichewicz

Priateľ, ktorý ťa vždy rozosmeje

Vo svojom živote by si mala mať aj priateľa, ktorý ťa dokáže kedykoľvek rozosmiať. Jeho smiech je tak nákazlivý, že sa pri ňom nedokážeš ovládať a začneš sa sama smiať. Aspoň na chvíľu tak môžeš zabudnúť na problémy, ktoré ťa trápia.

Priateľ, ktorý vyhľadáva dobrodružstvá

Aby tvoj život nebol len nudný a plný stereotypu, je dobré mať priateľa dobrodružnej povahy. Kedykoľvek ťa môže vytiahnuť na párty alebo na nejaký výlet. Nehľadaj hneď výhovorky, prečo by si tam ísť nemala a prečo by si mala odmietnuť. Skús sa trochu uvoľniť a užívať si život.

Priateľ, ktorý ťa vždy uteší

Takýto človek vie, kedy má byť ticho a naopak, kedy potrebuješ, aby niečo povedal. Niekedy stačí obyčajné objatie v tú správnu chvíľu a dokáže ti to pomôcť. Tento typ priateľa je veľmi dôležitý najmä vtedy, ak prežívaš náročnejšie obdobie.

Priateľ, ktorému sa môžeš vyrozprávať

Každému dobre padne raz za čas sa poriadne vyrozprávať. Nie každý dnes dokáže počúvať, preto by si si mala vážiť priateľa, ktorý pre teba bude bútľavou vŕbou. Vždy ti dokáže perfektne poradiť a je tu pre teba, keď sa potrebuješ posťažovať.

Priateľ, ktorý je ambiciózny a veľa pracuje

Takýto priateľ možno na teba nebude mať vždy čas, no vďaka nemu môžeš pochopiť, že aj práca je v živote veľmi dôležitá. Aj keď sa rada zabávaš a užívaš si život, mala by si byť aj zodpovedná. A práve typ pracovitého priateľa pre teba môže byť motiváciou, aby si sa tak začala správať aj ty sama. Môže ti dokonca aj pomôcť a poradiť ti, ako si splniť svoje sny.

Priateľ odlišnej kultúry či národnosti

Na Slovensku to síce nie je také bežné, ale ak často navštevuješ zahraničie, určite si nájdeš priateľa inej národnosti či kultúry. Je dôležité, aby aj tento typ bol súčasťou tvojho života, pretože vďaka nemu pochopíš, že nefunguje všetko tak, ako sme zvyknuté tu doma. V iných krajinách si dávajú záležať na úplne iných veciach. Takýto priateľ ti otvorí oči a naučí ťa viac akceptovať a rešpektovať ostatných.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife