Moderná žena už dávno nie je len žieňa v domácnosti. Nároky sa zvyšujú. Popri pevnom postavení v roli matky, sa od ženy vyžaduje aj priebojnosť v biznise. Povedzme si pravdu. Už dávno muž nezastáva svoju rolu živiteľa…

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou

Ženy musia popri pracovnom telefonáte sledovať, aby jej neprihorelo jedlo na sporáku, ktoré musí samozrejme spĺňať nutričné hodnoty, keďže hitom všetkých mužov už nie je tvrdá práca, ale makačka vo fitku. Nevraviac o tom, že na ten sporák by nedovidela, pokiaľ by „ľavou zadnou“ nevymenila žiarovku, pričom pri kúpe samozrejme sledovala úspornosť žiarovky A+++.

Byť ženou, šéfkou, má svoje pravidlá. Spojiť súkromie s biznisom si ale vyžaduje disciplínu a sebapresadenie. Si na to pripravená? Je na čase pozrieť sa na to, kto šéfuje svet! Pozrime sa na pár krokov, ako k tomu dospieť:

 

Rob video-selfie!

Znie to ako klišé, no pokiaľ nezačneš milovať samu seba, spadne ti každé ďalšie úsilie o presadenie sa ako domček z karát. Postav sa pred zrkadlo, prijmi sa takú aká si, miluj svoje nedostatky tak, ako miluješ to, že si na svete. Si to predsa ty! Apropo, ak ťa niečo na sebe príliš demotivuje, kto vraví, že žena Šéfka si nevie zarobiť napríklad na plastiku nosa, ak ťa omrzí…?

Natáčaj si sama so sebou videá, predstav si napríklad, že sa chceš angažovať ako herečka vo filme, a musíš režisérovi o sebe poslať videovizitku, kde odprezentuješ, prečo práve ty! Len tak najlepšie spoznáš samú seba a pochopíš, ako tvoje vystupovanie vnímajú ostatní. Určite to skús! Ak si ešte len vo fáze, že hľadáš samú seba, nevadí. No nepozeraj na sokyňu, neporovnávaj sa! Nájdi si vzor a nechaj sa viesť. Neboj sa kopírovať úspešné kroky, len si ich interpretuj svojsky a originálne. Neustále porovnávanie ťa môže zaseknúť a demotivovať.

Investuj do seba

Základom silnej ženy je jej prestížna práca. Preto investuj do kvalitného obleku, ktorý ťa bude prezentovať. Nevravím, že to bude ľahké, vravím, že to bude stáť za to! Budeš si musieť odoprieť zopár kávičiek s kamoškami, aby si mohla viac investovať do kvalitného biznis oblečenia. Takéto oblečenie nie je len kozmetická maličkosť, v tomto outfite sa budeš cítiť sebaisto a húževnato, či už v práci alebo na pohovore. Vedľajší účinok je, že ak ťa ľudia uvidia kvalitne oblečenú, automaticky si ťa spoja s „vyššou kategóriou“, a to je predsa to, čo chceš! Zvoľ ale radšej neutrálne farby, v tomto prípade je menej viac. Aby nebol outfit fádny, použi nejaký farebný doplnok, či zvoľ živšiu blúzku.pexels-photo-179909foto: pexels.com

Makaj na sebe zvonku

Predstav si víťazku súťaže Bikini Fitness. Vzpriamená sebavedomá krásna žena! Držanie tela je základ, ale s ochabnutými svalmi správne držanie tela nebude vyzerať prirodzene. Viem, popri práci a povinnostiach často nemáš chuť ísť do fitka. Ale ty si superžena! Rozplánuj si týždeň tak, aby si mohla ísť 3-4 krát do týždňa zamakať do fitka. O účinkoch takejto makačky asi nemusím veľa písať. Proste tam choď a makaj! Ten pocit po dobrom tréningu ti všetko vysvetlí. Po príchode z fitka vymeň klobásku za cottage cheese. Amen.

Makaj na sebe zvnútra

Aké je tvoje zameranie v práci? V čom chceš byť dobrá, alebo naopak, o akom odbore potrebuješ vedieť viac? Leadership, ekológia, financie, obchod…? Nech sa páči, vyber si knihu v danom odbore a zdokonaluj sa! Vedomosti, ktoré takto naberieš, ti nikdy nikto nevezme. Cibríš tak svoju myseľ, rozširuješ si odbornosť a v konverzácii ťa už žiadna otázka k tejto téme nezaskočí. Viem, večer ide obľúbená séria Sexu v meste a ťažko sa namiesto toho číta. Ale superžena si poradí, privstaň si ráno o hodinu skôr a čítaj. Sama uvidíš, ako to zmení tvoj deň.

Niekde uber, inde pridaj

Myslím presne na to, čo zrejme nebudeš rada čítať. Vymeň pridlhú zábavu za spánok. Zváž, či ak máš byť o 8 ráno na schôdzke, pobudneš na párty do tretej rána. Z času na čas je to dovolené, ale ty už nie si party dievča, buduješ zo seba superženu! 7 až 8-hodinový spánok je nevyhnutný na to, aby si zostala zdravá a fit. Taktiež, žena Šéfka si nechová doma ako domáce zvieratko opicu po párty. Že sa staneš pre niektorých tvojich párty kamošov nudná? Výborne, vymeň ich za lepších známych! Uber z kvantity kamarátov, naopak, nájdi tých pár správnych, ktorí ťa potiahnu hore.

Buď nad vecou

To, čo sa nenachádza v profile ženy Šéfky je hysterickosť, nepremyslenosť, výbušnosť, utiahnutosť. Naštuduj si zásady asertívneho správania a snaž sa ich denno-denne zapracovávať do svojich činností. Nepôjde to zo dňa na deň. No pri každom probléme sa, skôr ako vybuchneš, nadýchni a premysli si asertívnu odpoveď.pexels-photo-110473foto: pexels.com

Nastav svoje ciele

Na to, aby si toto všetko zvládla budeš potrebovať plán. Naplánuj si presne a do bodky každý krok, každý cieľ. Koľko kávičiek musíš obetovať aby si si kúpila kvalitný outfit? Čo všetko ťa brzdí, aby si sa rozvíjala – financie, povinnosti, rodina? Toto totiž nie sú prekážky, ktoré by ťa mali zastaviť. Rozplánuj si celý týždeň, hodinu po hodine. Ako bude vyzerať tvoja nová denná rutina smerujúca k ovládnutiu sveta?

 

cover foto: elitedaily.com