Po harmonickom vzťahu túži každá jedna z nás. Ale ako ho docieliť, keď veľakrát máme pocit, že sa o to snažíme len my ženy? Možno je potrebné len zopár zmien, aby sme dosiahli vysnívaný výsledok.

1. Majte rady samé seba
To je asi najzákladnejšia a najdôležitejšia prísada každého harmonického vzťahu. Ako môžem milovať svojho partnera, ak nedokážem prijať samú seba? Vtedy nikdy harmóniu nenájdeme, pretože pre harmóniu je dôležité, aby sme nebudovali vzťah na nerovnom povrchu. Ak žena potrebuje chlapa, aby jej dodával sebavedomie, že je pekná, múdra, že „áno láska, priťahuješ ma, neboj sa“, vtedy potrebuje aby vyplnil jej „medzery“, a na tom nikdy nemôže vzniknúť niečo plnohodnotné. Žena si musí byť vedomá svojej hodnoty, aby chlapa nemusela potrebovať, ale ho chcieť.

2.Podporte ho, aj keď máte iný názor
Chlapské ego si na podpore naozaj zakladajú. Potrebujú mať pri sebe oporu, ktorá ich vždy podrží, aj keď vedia, že nekonali správne. Stojte vždy na jeho strane, a keď nekonal správne, miesto karhania skúsiť vety „nabudúce to vymyslíme inak, nabudúce to vyjde, to nevadí, budú iné príležitosti.“ Aj keď vy vnútri viete, že sa rozhodol zle, stojte pri ňom. Verte či nie, veľmi mu tým pomôžete. Nadobudne pocit, že ste tu vždy preňho a vybuduje si vo vás dôveru. A to posilní vzťah.

Zobraziť celú galériu (5)
zdroj: unsplash.com

3.Oceňujte ho
Kedy ste naposledy svôjho drahého za niečo ocenili a pochválili? Len tak, samé od seba, napríklad, že je naozaj vytrvalý, pretože v práci ťahá dvanástky, silný, pretože vždy vám vynesie hore schodmi vysávač, vie dobre parkovať, je pracovitý, všímavý, pretože si všimol vašu novú farbu laku na nechtoch, starostlivý, pretože sa zaujíma o váš stav, keď vás zmôže choroba…

4.Buďte vďačné a hľadajte maličkosti
V dlhodobejších vzťahoch postupne prichádza aj deficit vďačnosti, rovnako ako ocenenia. Začíname brať za samozrejmosť, že nás vyzdvihol, že urobil večeru, že si pre nás vyhradil viac času ako obvykle, že naplnil práčku, že nám umyl chrbát, že spravil nákup,… Ale akonáhle si tieto maličkosti začneme znovu všímať a byť vďačné, chlap sa nebude cítiť „zbytočný“ a začne tieto veci robiť pravidelne a hlavne s radosťou, pretože bude vedieť, že vás tým poteší.

5.Prestaňte sa pýtať „prečo…?“
Poznáte to. Otázky typu „Prečo ma ľúbiš? Prečo na mňa tak pozeráš? Prečo mi neprejavuješ city? Prečo už nie si taký romantický ako na začiatku vzťahu? Prečo…?“
Skúsme vynechať tieto vety a opýtať sa radšej, ako budeme danú vec alebo problém riešiť. To sa ale musíme najprv opýtať samé seba, čo by sme si ako riešenie predstavovali a čo by mal náš partner robiť.

6.Očakávajte- ale najprv od seba
Všetky sme také- očakávame od chlapa isté kvality,ktoré keď nespĺňa, sme podráždené a snažíme sa mu to nejak „vsugerovať“. Možno by sme sa ale mali opýtať samé seba, či my tie očakávania spĺňame. Napríklad, keď očakávate od svojej polovičky, aby vám častejšie skladal komplimenty, skúste začať od seba a začnite ho viac chváliť. Ak pre vás príde neskôr (bola zápcha, alebo sa jednoducho zdržal), skúste najbližší krát byť vychystané na čas. Láska ale nie je súťaž, preto sa nesnažte mu dokazovať, že ste šikovnejšia alebo rýchlejšia ako on.  Je to o tom, aby sme neočakávali niečo, čo samé nespĺňame. Navyše, ak chlap si všimne vašu snahu, neverím, že to neocení a sám si neuvedomí, kde robí chybu.

7.Hovorte „milujem ťa“ a hovorte to často
Nebojte sa týchto slov. Ale nepovedzte sucho, mechanicky,ľúbim ťa. Nie. Hľadajte dôvody na lásku. Hľadajte maličkosti, ktoré ho robia tým kým je, dokonca majte rady aj jeho chyby. Milujem ťa, pretože ma vždy vypočuješ. Milujem ťa, pretože ma vždy rozosmeješ. Mám ťa rada, lebo vždy sa pochopíme inak a potom sa na tom smejeme. Ľúbim ťa, pretože môžem byť pri tebe akokoľvek bláznivá, aj tak sa môžem prejaviť. Milujem ťa, pretože si sám sebou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.