Dovolenku často plánujeme a zarezervujeme aj mesiace dopredu, kedy nedokážeme predpovedať, aké počasie v tej dobe bude. Môže sa preto stať, že budeš mať smolu a zrovna počas dovolenky ti nevyjde počasie a bude pršať. Čo sa v takom prípade dá robiť? 

Samozrejme, že to môžeš vyriešiť aj knihou alebo sledovaním seriálov. Vyskúšaj aj niečo iné a originálnejšie. Máme pre teba 7 užitočných tipov, ktoré môžeš využiť a nebudeš ľutovať. Nenechaj si pokaziť náladu dažďom. Treba sa vynájsť a hľadať vo všetkom to pozitívne.

Navštív múzeá, galérie, kostoly

Existuje veľa interiérových miest, ktoré môžeš v nepriaznivom počasí navštíviť. Galérie, múzeá, kostoly, zámky alebo napríklad aj akváriá a iné zážitky. Keď pekne svieti slnko, viac ťa to ťahá na pláž, preto využi čas a navštív aj takéto miesta, ktoré k spoznávaniu mesta a krajiny jednoznačne patria.

Najedz sa vo výbornej reštaurácii

Nájdi si podľa recenzií vynikajúcu reštauráciu a choď ochutnať nejakú miestu špecialitu. Nemusíš sa nikam ponáhľať a môžeš si dopriať viac času na jedlo. Môžeš ostať aj na kávičku a dezert.

Čas na nákupy

K dovolenke patria aj nákupy. Nezáleží na tom, či chceš nakúpiť suveníry pre blízkych alebo sa len rada túlaš po miestnych obchodoch, práve v daždi sa to dá robiť. Zabiješ tak aspoň čas a zároveň si nakúpiš, čo by si tak či tak musela urobiť.

Pribaľ si spoločenskú hru

Ak nebudú predpovede počasia priaznivé a cestuješ s inými ľuďmi, rovno si pribaľ do kufra aj nejakú spoločenskú hru. Vďaka hrám dokážete stratiť pojem o čase a ani nebudete vedieť ako a prejde vám celý deň. Okrem klasických hier môžete vyskúšať aj zaujímavú spoznávaciu hru Hlbina, ktorá vám pomôže otvoriť sa.

Dožeň spánok

Keď prší, spí sa veľmi dobre. Dovolenka je predsa aj na to, aby si si oddýchla, takže sa neboj stráviť upršaný deň v posteli a dohnať tak spánok, ktorý si doma kvôli práci a povinnostiam zanedbala. Uvidíš, že po zobudení sa budeš cítiť ako nový človek.

Výlet do iného mesta

V inom meste alebo v blízkej destinácii možno neprší. Urob si preto výlet autom, autobusom či vlakom tam, kde je pekne. Neplánované výlety bývajú tie najlepšie a aspoň spoznáš nové miesta.

Kúpanie v daždi

Niekoho neodradí ani dážď pred tým, aby sa okúpal v mori. Kúpanie v daždi je veľmi zaujímavé a aspoň raz by si ho mala vyskúšať, aby si zistila, či je to aj pre teba. Ak ťa to neláka, môžeš využiť hotelový bazén (ak bývaš v hoteli) alebo navštív miestny wellness.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.