Chystáš sa zrelaxovať, no ani poriadne nevieš, ako si naplánovať dovolenku? Ak sa chceš vyhnúť stresu a obavám, či všetko dopadne dobre, je potrebné myslieť na niektoré veci dopredu a vyriešiť ich. 

Samozrejme, že aj spontánnosť je niekedy fajn, no pred dovolenkou by si nemala podceniť týchto 7 vecí, ktoré by si si mala premyslieť. Ušetríš si množstvo nervov. To platí v oboch prípadoch, či riešiš dovolenku cez cestovnú kanceláriu alebo na vlastnú päsť. S týmito záležitosťami sa stretneš tak či tak.

Ubytovanie

Uprednostňuješ luxusný hotel so špičkovým vybavením alebo ti stačí aj nejaký lacnejší penzión či bývanie u niekoho, kto prenajíma svoj dom? Hľadaj určite viacero možností a porovnávaj, ktorá bude najvýhodnejšia cenovo aj kvalitou.

Pri hľadaní bývania by si mala pozerať na to, ako ďaleko je ubytovanie od centra, od obchodu, od mora či pláže alebo či sa k nemu ľahko dostaneš aj pešo alebo spojmi. Nezabúdaj čítať recenzie a fotky hľadaj aj na viacerých weboch, aby si si bola istá, že sú pravdivé.

Doprava

Chystáš sa na dovolenku letecky alebo vlastným autom? Ak si vyberieš prvú možnosť, budeš sa mať ako prepravovať v danej destinácii? Vždy sa pozeraj na to, či tam premáva mestská hromadná doprava alebo koľko stoja taxíky.

V prípade, že by si chcela spoznať viacero miest, je dobré prenajať si auto. Pozor si však dávaj na to, že väčšina požičovní vyžaduje kreditnú kartu. Ak sa ti podarí nájsť takú, ktorá akceptuje aj debetnú kartu, priprav sa na vyšší záložný depozit. Čítaj si poriadne aj podmienky prenájmu, pretože každá spoločnosť ich má rozdielne.

Žena pri mori sedí na skale
zdroj: Unsplash/Eepeng Cheong

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.