Tiež ťa často bolieva hlava? A najmä v poslednej dobe, kedy väčšinu svojho času tráviš za počítačom? Bolesť hlavy môžu spôsobovať rôzne príčiny, napríklad nedostatok spánku, stres či dehydratácia. 

Máme pre teba 7 tipov, ktoré ti pomôžu zbaviť sa bolesti hlavy bez toho, aby si musela siahnuť po čarovnej ružovej tabletke.

Nenos vlasy zopnuté v gumičke

Ak nosievaš príliš často stiahnuté vlasy v gumičke, môže to spôsobiť bolesť hlavy. Tlak z gumičky je vyvíjaný zväčša na rovnakú časť hlavy, čo okrem bolesti môže spôsobiť aj poškodenie vlasov. Radšej si ich zapleť do voľného vrkoča alebo si ich nechaj rozpustené.

Nepoužívaj silné vône

Ak ťa trápia časté bolesti hlavy, mala by si obmedziť používanie parfumov so silnou vôňou. Nezabúdaj tiež na pravidelné vetranie miestnosti. Ak nebudeš vetrať, v miestnosti sa udrží ťažký vzduch. V kombinácii so silnou vôňou je bolesť hlavy častým prejavom.

Dodržuj pitný režim

Bolesť hlavy je často spôsobovaná dehydratáciou organizmu. Dodržuj pravidelný pitný režim. Ak pracuješ pri počítači, maj na stole položenú fľašu s vodou (alebo pohár) a pravidelne sa napi. Je lepšie piť pravidelne po malých dúškoch, než naraz vypiť celú fľašu. Ak na pitie vody zabúdaš, môžeš si stiahnuť napríklad aplikáciu, ktorá ti to pripomenie.

Dopraj si niečo so zázvorom

Do svojho pitného režimu môžeš zaradiť napríklad zázvorový čaj. Prípadne môžeš konzumovať iné produkty zo zázvoru. Táto liečivá rastlina dokáže tlmiť bolesti hlavy, ale tiež ti pomôže pri menštruačných bolestiach.

Pri telefonovaní nemaj nedrž mobil plecom

Ak telefonuješ, nemaj telefón medzi plecom a uchom. Nielen že ťa môže začať bolieť hlava, ale aj chrbát zo zlého držania tela. Telefonuj radšej cez handsfree alebo cez slúchadlá.

Zabudni na žuvačky

Dokonca aj časté žuvanie môže spôsobovať bolesť hlavy. Pri žuvaní je namáhaná tvoja čeľusť, čo sa môže odzrkadliť aj na tvojich problémoch. So žuvačkami to preto nepreháňaj.

Používaj aroma oleje

Vyskúšala si už silu aroma olejčekov na vlastnej koži? Kvapni si jednu či dve kvapky oleja na prsty a masíruj si chvíľku spánky a čelo. Ideálne sú oleje s vôňou mäty, eukalyptu, citróna alebo levandule. Keďže si budeš nanášať olejček na telo, používaj len overené prírodné značky vhodné na vonkajšie používanie.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.